Alternatyvios edukacijos programos vieša paskaita #8: Joey Holder
Data: lapkričio 16 d.
Laikas: 19:00
Vieta: Vilniaus dailės akademijos dizaino inovacijų centras (Maironio g. 3)
Paskaita vyks anglų kalba
Paskutinę šių metų Alernatyvios edukacijos viešąją paskaitą ves kūrėja, prodiuserė ir mentorė Joey Holder. Paskaita vyks lapkričio 16 d., 19 val. Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centre (Maironio g. 3), 112 auditorijoje.
Paskaitos metu Holder pristatys savo praktiką – savotišką pasaulėkūrą, vykdomą pasitelkiant įvairias prieigas: pasakojimą, informaciją, vaizdus, vaizdo įrašus ir interneto svetaines. Naudodamasi įvairiomis priemonėmis ir technikomis, kūrėja išsamiai papasakos, kuo jos kūriniams svarbios mimikrijos, alchemijos, maskuotės ir prisitaikymo idėjos, bei kaip ją įkvepia tokios temos kaip organiška kompiuterija, materijos ir informacijos susiliejimas bei vis stiprėjantis mūsų persipynimas su technologijomis. Įkvėpta Karen Barad idėjų apie esminį visų mus siejančių dalykų persipynimą, Holder kviečia mus susipažinti su savo takiais, iš daugialypių komponentų sudarytais pasauliais.
Joey Holder (JK) yra vizualiųjų menų kūrėja, prodiuserė ir mentorė. Jai atstovauja galerija „Seventeen“ Londone. Joey taip pat yra skaitmenines praktikas remiančios platformos SPUR direktorė ir Notingame veikiančios meno projektų erdvės „Chaos Magic“ direktorė. Ji yra surengusi daug parodų tiek Jungtinėje Karalystėje, tiek tarptautiniu mastu, įskaitant parodas Harvardo gamtos mokslų muziejuje, Atėnų bienalėje, Londono Dizaino muziejuje, Maskvos bienalėje, „Transmediale“ ir Venecijos bienalėje.
Menininkės kūrinius įkvepia nuolatinis dialogas ir bendradarbiavimas su įvairių sričių mokslininkais ir praktikais. Menininkė kuria išgalvotus pasaulius ir dirbtines aplinkas, tiesiogiai reaguojančias į realaus šiuolaikinio pasaulio įvykius. Kiekvienas meno kūrinys – tai tarsi scena su unikaliais kino, pasakojimo, architektūros, vaizdo ir garso elementais, sukurtais pagal projekto koncepcinį pagrindą. Menininkė yra dirbusi su kompiuterinės genetikos specialistais, jūrų biologais, elgsenos psichologais ir žurnalistais tyrėjais; jos kūriniuose nagrinėjamos tokios temos kaip ateities ūkininkavimas, sintetinė biologija ir giliavandenės ekosistemos.
Rupert veiklas remia Lietuvos kultūros taryba
Partneriai: Vilniaus dailės akademija, „Vilnius Tech“, „Tech Zity“