Amy Watson

Amy Watson yra nepriklausoma kuratorė ir Keiptaune įsikūrusios meno organizacijos POOL, kuri remia menininkus bendradarbiaudama, užsakydama ir atstovaudama jų darbus, direktorė. Kartu su organizacija NGO („Nothing Gets Organised“) POOL šiuo metu užsako naujus meno kūrinius prisiimdama „World Weather Network“ nuotolinės stoties vaidmenį.

Watson kartu su kitais įkūrė „wherewithall“ – duomenų bazę, skirtą nepriklausomų kuratorinių praktikų tyrimams ir priemonėms. Kiti žymūs jos kuratoriniai projektai ir parodos: „How To Disappear“ (2020 m.), „Soft Architectures“ (2019 m.) „Goodman“ galerijoje Johanesburge ir Keiptaune, „Ângela Ferreira: South Facing“ (2017 m.) Johanesburgo meno galerijoje ir „Sightings“ KZNSA, Durbane (2015 m.).

Parodos „The ear of a whale“ išeities taškas – banginio ausies būgnelis. Šį už kitus banginio kaulus tankesnį, į žmogaus delną telpantį objektą banginių medžiokle užsiimdavę jūreiviai saugodavo kaip suvenyrą. Šis talismanas projekte padeda atsekti kolonializmo ir postkolonializmo laikų vandenynų istoriją bei apmąstyti, kaip ji kuriama per daugiau nei žmogiškuosius santykius.

Nuotrauka (žemiau): Nina Barnett and Jeremy Bolen, On Breathing – Inflate, instaliacija (2022). Anthea Pokroy nuotr.