Anna Bella Papp

Anna Bella Papp gimė 1988m. Rumunijoje, dabar gyvena Antverpene (BE). Menininkė mėgsta semtis įkvėpimo iš artimiausios aplinkos ir priimti intuityvius sprendimus atsižvelgiant į į tai, kas labiausiai ją traukia ir yra neišvengiama. Dažniausiai ji dirba su moliu, medžiaga, kuri, jos nuomone, yra pati paprasčiausia, neutraliausia, įperkamiausia, nuoširdžiausia ir eskiziškiausia iš visų medžiagų.

Grįžtant į 2010 m. Rumunijoje, jos darbuose atsiskleidė viduramžių ir romų tautos simbolika arba nesaugumo poezija, sumodeliuota pagal rastus daiktus iš sendaikčių turgų. Tai – nuoroda į atbulai mąstančią visuomenę, komplikuotą artumo gamtai jausmo ir apsukrumo.

Papp sukūrė kūrinį, susijusį su abstrakcijos ir modernizmo idėjomis po to kai persikėlė į Amsterdamą (NL) 2010 m. Akademinėje bendruomenėje, į kurią jis buvo įsitraukusi, vyko nuolatinės diskusijos apie formalias problemas, tokias kaip “ar tai tapyba, ar tai skulptūra”.

Vėliau, menininkei beveik dviems metams persikėlus į Romą, naujų kūrinių temos pradėjo suktis apie istorijos svorį ir gražumo problemą; naudojo specifinę ornamentiką, klasikinių romėniškų skluptūrų, barokinės architektūros, religinio meno motyvus, “prabangos” formą.

Persikėlus į Briuselį, menininkės dėmesys nukrypo į neigiamą reputaciją turinčią rumunų darbininkų bendruomenę. Tai tapo atspirties tašku skulptūrų serijai, pavadintai “In My Heart There is a Room Designes by You”, atspindinčiais sukonstruotas tapatybes, stilistinius tabu mene ir aštrius kampus Rytų Europos regiono emigrantų gyvenimuose.

Ruperte Anna tyrė meno vietą mūsų gyenimuose. Įgytą arba atskleistą meno kūrinių vertę santykyje su vieta, kurią jie užima.