Anna Mikkola

Anna Mikkola (Suomija) yra Londone gyvenanti menininkė, dirbanti su vaizdo, teksto, garso ir instaliacijų menu. Jos darbas analizuoja tai, kaip technologijos formuoja žmonių subjektyvumą ir santykį su aplinka. Savo darbuose ji susieja tikrus įvykius su fikcija bei žvelgia į žinių infrastruktūrą ir ateities kūrimą per tinklinius vaizdus.

Jos darbai buvo eksponuojami Šiuolaikinio meno institute (Londonas), Somerset House (Londonas), SPACE (Londonas), Jupiter Woods (Londonas), Sonic Acts (Amsterdamas), Rewire (Haga), Index (Stokholmas), Knipsu (Bergenas), Trust (Berlynas), FUTURA (Praha), L’Inconnue (Niujorkas) ir kt. Mikkola įgyo menų magistro laipsnį Goldsmiths, Londono universitete. Šiuo metu ji yra reziduojanti menininkė Somerset House Studios (Londonas) ir tutorė keliuose universitetuose, kaip Central Saint Martins, Londono menų universitete.

Savo rezidencijos Rupert metu, bendradarbiaudama su vietiniais klimato mokslininkais, Anna analizuos Baltijos regiono aplinką ir sieks sukurti naują skulptūrinę video instaliaciją, nagrinėjančią žinių kūrimo infrastruktūras ir bei plėtrą.

Vaizdas: Anna Mikkola, Ghost in the Climate, 2019