Artefakt – Patricia Kokett, Vladas Dieninis, Hìldå, su-y

Rupert kviečia į koncertą, garsinį įvykį ‘Artefakt’, kurio metu pasirodys Patricia Kokett (live), Vladas Dieninis (live), Hìldå (DJ set) ir su-y (live audiovisuals). Renginys vyks birželio 17 d., šeštadienį. Renginio pradžia 21 valandą kiemelyje, o koncertas vyks Pakrantės kūrybinių industrijų centro galerijoje (Vaidilutės g. 79). Įėjimas – auka nuo 3 EUR.

Patricia Kokett – Artefakto atradimas numato pakitusį santykį su realybe. Neidentifikuojamos natūros apraiškos kelia nuostabą ir jaudina vaizduotę. Patricia Kokett nusileidžia gyvam pasirodymui ir džiaugiasi galimybe pasidalinti savais Artefaktais.
Balsai ir elektra, hominidų ir kreatūrų dainos atveria begalinius plyšius horizonto erdvėje. Mitologinių pasaulių fragmentai ima kurti naujus pasaulius ir kėsinasi į objektyvią tikrovę.
Viskas ko reikia iš jūsų, tai nusimesti išankstinių lūkesčių rūbus ir atsiduoti garsiniams potyriams.

Vladas Dieninis – ‘écriture automatique’ arba ‘automatinio rašymo būdas”. Tai psichinių impulsų valdomas ritminis koliažas. Kompozicijos pasakojimas grindžiamas iracionalia ir asociatyvia sapnuojančių kalba, stengiantis slopinti loginio diskurso prievartą, taip išsaugant siurealios estetikos gamybos modelį. Pasąmonė turi ribotą laiką atvaizduoti ir išreišti save iki prasidendant proto kontrolei. Jutimiškumo ir emocionalumo ištekliai gali atsverti loginį pažinimą, nesąmoningai atsiradusios garsovaizdžių sekos ir asociacijų grandinės gali pateikti netikėtų analogijų ir naujų ryšių lauką, praplėsti logocentriškai suvokiamą realybę stumtelti į kitonišką įvykių pasaulį.

Artistic akward music! Hìldå – Transliuojama muzikos kalba, retai kada telpa į žanrinius kanonus. Lyg krupščiai atrinktas potyris klausytojo ausiai, kviečiantis klaidžioti po nežinomus gamtos slėpinius, mistiškas garsines atmosferas, lėtai kylančius ir besileidžiančiaus dūžius. Čia galima rasti visą pasaulio muziką, o tarpinėse jos būsenose avant-garde, kinematografiškų pokalbių bei field recording variacijos.

Renginį organizuoja Rupert meno ir edukacijos centras, renginio partneriai Kirtimų kultūros centras.