Atviros studijos

Paskutinį mėnesio ketvirtadienį, liepos 30 d. skelbiame Rupert rezidencijos atvirų studijų dieną. Studijas atvers Rupert rezidentai: Arvydas Umbrasas (Lietuva), Alexei Gordin (Estija), Luīze Rukšāne (Latvija). Lankymas atviras, nuo 12 iki 19 val. Apie atvykimą prašome mus iš anksto informuoti el. paštu info@rupert.lt arba telefonu +370 682 54 930.

Arvydas Umbrasas (Lietuva) – Vilniuje gyvenantis menininkas. Jo skulptūriniai kūriniai nagrinėja kosminių kūnų ir jų poveikio žmonių vaizduotei temas. Rupert rezidencijoje menininkas pristatė naujas lauko skulptūras, įkvėptas krentančių žvaigždžių fenomeno, su nuorodomis į superherojų filmus ir XVII a. biologines įvairenybes. Šis projektas pratęsia darbus sukurtus 2019 m.„JCDecaux premijos“ parodai Šiuolaikinio meno centre Vilniuje.​ Daugiau apie skulptūrų projektą: https://rupert.lt/lt/arvydas-umbrasas-abundance-shooting-stars/

Luīze Rukšāne (Latvija) yra jauna menininkė, šiuo metu studijuojanti vizualinės komunikacijos bakalaurą Latvijos dailės akademijoje. Nuo 2017 m. ji rengia personalines ir dalyvauja grupinėse parodose, yra viena iš septynių Latvijos menininkų, dalyvavusių „Jeune Création Europeenne“ jaunųjų menininkų bienalėje 2019 m. Luīze savo meninėje praktikoje ieško būdų kaip išreikšti savo meilę netobulo žmogaus tobulumui. Ji savo kūryboje apmąsto augimo ir „užaugimo“, vaikystės prisiminimų ir traumų konceptus. Tragedijas, džiaugsmą ir paaugliškumą. Įvykių apmąstymuose galima aptikti neapsakomo rimtumo ir naivumo. Ruperto rezidencijos metu ji planuoja daugiausia dėmesio skirti pasikartojimo ir asmeninio progreso idėjoms bei vystyti darbus personalinei parodai, kurią planuoja surengti Rygoje kitais metais. Luīze Rukšāne įvykdyta bendradarbiaujant su Kim? šiuolaikinio meno centru, Rygoje.

Alexei Gordin (Estija) yra Taline gyvenantis dailininkas,  kuris taip pat dirba su fotografija, video menu ir performansais. Naudodamas juodąjį humorą, Gordin siekia atkreipti dėmesį į (meno) pasaulio absurdiškumą ir susvetimėjimą, tai daro pabrėždamas tokias problemas kaip nelygybė ir sunkumai, su kuriais susiduria visuomenės užribyje esančios žmonių grupės. Gordin kūrybai įtaką daro karikatūros, darbuose derinamas tekstas su vaizdu, kuriamos nuorodos į komiksų ir memų kultūrą. Alexei Gordin rezidencija įvykdyta bendradarbiaujant su Estijos šiuolaikinio meno centru.

Rupert veiklą remia Lietuvos kultūros taryba.

Nuotrauka: Rupert renginio „Atviros studijos: atsimokymas“ akimirka. Linas Mažonas, Pakrantė 2020