Benjamino ir Stefano Ramírezų Pérezų filmų programa

Kovo 12 d., 18:50 val. kviečiame į Rupert rezidentų Benjamino ir Stefano Ramírezų Pérezų filmų programą „Skalvijos“ kino centre. Prieš seansą programą pristatys patys kūrėjai.

Plėtodami tiek individualias praktikas, tiek dirbami kartu, Benjaminas ir Stefanas filmuose jungia surežisuotus naratyvus ir dokumentiką, inscenizacijas ir kino nuorodas. Pagrindinės jų kūryboje nagrinėjamos temos – istorinės, politinės ir technologijų įtakos medijoje, autentiškumas, tapatybė, individualus ir kolektyvinis santykis su istorija bei geografija.

Benjaminas Ramírezas Pérezas baigė Kelno medijų meno akademiją, buvo Amsterdamo „de Ateliers“ dalyvis 2016–2018 m. Kuria eksperimentinius filmus, dalyvauja grupinėse ir personalinėse parodose. Jo filmai rodyti tarptautiniuose Roterdamo, Lokarno, Toronto, Oberhauzeno „Kurzfilmtage“ ir kituose kino festivaliuose. 2019 m. režisierius buvo atrinktas į programą „Berlinale Talents“. Jis yra surengęs personalines ir grupines parodas „Artothek“ Kelne, Bonos dailės muziejuje, Belgrado šiuolaikinio meno muziejuje ir Amsterdamo „de Ateliers“.

Stefanas Ramírez Pérez studijavo Vankuverio VFS ir Kelno medijų meno akademijoje, kuria performansus ir eksperimentinius filmus. Jis buvo „Schloss Ringenberg“ rezidentas (su NRW stipendija, 2018 m. sausį–gruodį). Jo naujausi filmai rodyti Belgrado šiuolaikinio meno muziejuje, Eseno „Folkwang“ muziejuje, Julijos Stoschek kolekcijoje Diuseldorfe, 16-ojoje Bonos videonalėje, Oberhauzeno trumpametražių filmų festivalyje, tarptautiniame Roterdamo ir Kaselio dokumentinių filmų festivaliuose, Niono „Visions du Réel“ bei kitur.

Filmai bus rodomi anglų kalba. Įėjimas su nemokamais bilietais, kurie bus dalinami seanso dieną „Skalvijos“ kasoje.

Programa:

Liepsnojančios smegenys skiria mus
A Fire in My Brain that Separates Us
Rež. Benjamin Ramírez Pérez
Eksperimentinis, 2015, anglų, vokiečių k., angl. subt., 17 min.

Tuščiame kambaryje pamažu pradeda judėti objektai – juos judinanti jėga lieka už kadro ir traukia daiktus už virvelių, laidų, kilimo krašto. Veiksmą lydi filmo titrai – ištraukos iš filmų manipuliacijos, sedukcijos ir išdavystės tema.

Kaip bet kas kitas
As Much As Anyone   
Rež. Stephan Ramírez Pérez
Eksperimentinis, 2017, anglų k., 17 min.

Keturios kylančios ar buvusios aktorės iš Los Andželo suvaidina scenas iš filmų apie aktores.

Samplūdis
Confluence
Rež. Benjamin ir Stefan Ramírez Pérez
Dokumentika, 2018, anglų k., 21 min.

Dar vaikystėje tapusios popžvaigžde serbų atlikėjos Doris Bizetić portretas, kuriame persipina dainininkės biografija ir Belgrado architektūros istorijos.

Neviltis
Despair
Rež. Benjamin Ramírez Pérez
Eksperimentinis, 2018, anglų, vokiečių k., angl. subt., 22 min.

Remiantis Rainerio Wernerio Fassbinderio to paties pavadinimo filmu ir 1977 m. „Vokietijos rudens“ įvykiais, filme nagrinėjamas dvilypiškumas kine, tapatybės ir susvetimėjimo temos.

Renginio partneris – kino centras „Skalvija“.

Rupert veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Vaizdas: kadras iš Benjamino ir Stefano Ramírezų Pérezų filmo “Samplūdis: (angl. Confluence)