„Bus nutarta“. Baigiamasis 7-osios Rupert alternatyvios edukacijos programos renginys

Rupert maloniai kviečia jus į 7-osios Rupert alternatyvios edukacijos programos uždaromąjį renginį „Bus nutarta“, kurio metu programos dalyviai pristatys jos metu plėtotus, baigtus ir neužbaigtus projektus. Renginio svečių Rupert meno ir edukacijos centre (Vaidilutės g. 79) rugsėjo 1 d., sekmadienį, lauksime nuo 16 valandos, o renginio programa prasidės 17 valandą ir tęsis iki 21 valandos. Renginio metu jūsų lauks bendras programos dalyvių leidinys, performansai, paskaitos, garso instaliacijos bei neįpareigojantys pokalbiai. Rupert alternatyvios edukacijos dalyviai taip pat gamins maistą, bei pakvies jus gėrimui. Leidinį galėsite įsigyti nemokamai, renginys taip pat nemokamas bei atviras visuomenei. 

Renginio dieną tarp Rupert ir centro kursuos nemokamas autobusas. Rezervuoti vietą autobuse galite atlikę registraciją. Autobusas išvyks 16:30 nuo pagrindinio Bernardinų sodo įėjimo (Maironio g.), o po renginio autobusas pajudės atgal į centrą apie 21:00. Vietų skaičius ribotas.

Dalyvių žodis:

Pristatome Jums baigiamąjį 7-tos Ruperto alternatyvios edukacijos programos renginį. 

Turėjome pasiruošę labai daug puikių žodžių: suvokimas, neatitikimas, tapatybė, atmintis, institucija, infrastruktūra ir daugybę kitų, kurie daug geriau jaučiasi žodynuose nei žmonių kalboje. Būtume mielai juos visus surašę ir viską sklandžiai pagal kanoną užbaigę, bet kaip tik tada paaiškėjo, kad kanonas yra nebaigtas.  

Suprantame, kad tokia pozicija sukelia tam tikrų nepatogumų. Juk šis tekstas turėjo padėti Jums suprasti renginio temą ir trumpai pristatyti, ką čia pamatysite ir išgirsite; o gal netgi leisti Jums atsakyti sau į klausimą, kodėl čia atėjote, nors galėjote likti namuose ar kitoje malonioje vietoje. Ką gi, iš to nieko neišėjo. 

Kai šį tekstą reikėjo suderinti su institucija, ši irgi turėjo kiek kitokią nuomonę, bet su nuomonėmis visada taip; jos visada nebaigtos.

Bet tai turi ir savų privalumų: nebaigtas pokalbis visuomet diplomatiškas. Niekam nereikia gulti kryžiumi, ginti kiekvieną raidę, rašyti ilgus paaiškinimų tekstus, pykti ir teisintis. Užtenka mandagiai linktelti, nusišypsoti ir apkalbėti vėliau. 

Viskas čia vienaip ar kitaip nebaigta. Šis tekstas taip pat, o jo mintis – neaiški ir neapibendrinta. 

Kviečiame ir Jus nors valandėlei mesti visus darbus, ir pabūti kartu jų neužbaigus.

7-osios Rupert alternatyvios edukacijos programos dalyviai: Maarten Brijker, Milda Dainovskytė ir Laurynas Skeisgiela, Viktorija Damerell, Elžbieta Jašinskaitė, Edvinas Grinkevičius, Ieva Sriebaliūtė, Dainius Vanagas.

7-osios Rupert alternatyvios edukacijos programos kuratoriai: Kotryna Markevičiūtė, Adomas Narkevičius, Yates Norton. Koordinatorius: Adomas Narkevičius.

Rupert veiklą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Rupert alternatyvios edukacijos programą remia Vilniaus miesto savivaldybė, Pakrantė, Rupert labdaringos vakarienės svečiai ir kiti rėmėjai.