Colin Self: Žiemos saulėgrįžos XORAS

Rupert kviečia į paskutinį alternatyvios edukacijos programos renginį vyksiantį Zoom platformoje gruodžio 22 d. 18 val. Renginio metu Colin Self trumpai pristatys savo meninę praktiką ir eksperimentinio grupinio dainavimo bei kolektyvinio organizavimo praktiką „XOIR”.  Antroje renginio dalyje dalyviai turės galimybę prisijungti prie trumpos XOIR sesijos, kurioje kartu patirs grupinį vokalinį dainavimą skaitmeninėje erdvėje. Jokia ankstesnė dainavimo patirtis nėra reikalinga. Dalyvavimui bus reikalingas nešiojamas kompiuteris su ausinėmis ir rami erdvė, kurioje jaustumėtės patogiai ir galėtumėte leisti garsus.

Xoir yra neutilitarinės vokalo dirbtuvės, kurias veda Colin Self. Dirbtuvės orientuotos į alternatyvius grupinio dainavimo būdus. Įsišaknijęs somatiniuose tyrimuose ir ekreimentuose, Xoir siekia sukurti palankią aplinką asmenims užmegzti garsinius ir vokalinius ryšius individualiai ir kolektyviai. Xoir gali dalyvauti visi norintys patyrinėti savo balsą – kaip būdą mokytis ar kaip priemonę sukurti naują santykį su dainavimu ir klausymu. Ankstesnis dalyvavimas choro ar vokalo praktikose nėra būtinas, tačiau bet kokia ankstesnė klausymosi ar eksperimentiško įsitraukimo į muzikinę ar studijinę praktiką patirtis yra privalumas. Xoir funkcionuoja kaip „autonomiškas buvimas kartu“ ir atkreipia dėmesį į senovinę bei futuristinę nevaldomų bendruomenės organizavimo būdų logiką.

Registracija

Biografija

Colin Self yra menininkai, kompozitoriai ir choreografai gyvenantys Niujorke ir Berlyne. Colin kuria muziką ir performansus skirtus išjudinti binarines sistemas ir žaisti su suvokimo ribomis. Self dirba su įvairiomis bendruomenėmis, pasitelkiant balsus, kūnus ir kompiuterius kaip įrankius sąveikauti su biologine ir technologine programine įranga.

Self yra NYU’s Clive Davis instituto Berlyne dėstytojai. Pristatė darbą Olandijos nacionalinėje operoje, Berlyno HAU, The New Museum, The Kitchen NYC ir Issue Project Room, tarp daugelio tarptautinių festivalių ir žinomų erdvių. Colin yra Rhizome Commission dotacijos gavėjai ir Queer meno patarėjų kolega. Self tarnavo kaip Eyebeam Resident 2016 m., Etopia – FUGA narys(-ė) Saragozoje, Ispanijoje 2018 m. Kūrėjai yra NYC queer performanso kolektyvo Chez Deep ir The Radical Diva Grant įkūrėjai. Self įgijo muzikos ir garso magistro laipsnį iš Bard. Taip pat glaudžiai bendradarbiauja su Holly Herndon ir nuo 2015 m. koncertavo su jos gastrolių ansambliu. Vykdo tarptautines neutilitarines vokalo dirbtuves XOIR, orientuotas į alternatyvius grupės dainavimo būdus. Taip pat Colin išleidžia solo muzikos kūrinius įrašų kompanijoje RVNG Intl.

Rupert veiklą remia Lietuvos kultūros taryba

Rėmėjai: Vilniaus miesto savivaldybė

Programos partneriai: Pakrantė, Gluk Media, Kintai Arts, Žeimių dvaras/ Aikas Žado laboratorija

Rupert komandai, Rupert tarybai, Alumni tarybai, Nidos meno kolonijai, Kauno menininkų namams, Galerijai 101, SODAS 2123, Atletika, Autarkia, Techanariumas ir visiems nepakartojamiems programos tutoriams.