„Dvigubas mazgas“ Vilniuje

Spalio 14 d. „Rupert“ parodinėje erdvėje vyko parodos „Dvigubas mazgas” atidarymas, kurio metu buvo pristatyti specialiai parodai sukurti menininkų darbai bei vyko gyvi Linos Lapelytės, Styrmir Örn Guðmundsson ir Valentina Desideri performansai.

„Dvigubas mazgas“ – tai naujų kūrinių paroda, kurioje siekiama atkreipti dėmesį į asmenybę žlugdančių psichologinių praktikų politinį kontekstą. Atsispirdamos nuo depresijos ir apžvelgdamos emocijų mainus apskritai, parodos kuratorės pakvietė ir paskatino menininkus nebijoti klysti bei būti pažeidžiamais. „Dvigubo mazgo“ kūriniai, architektūra ir kuratoriniai sprendimai įgauna išpažintinį toną. Juo stengiamasi atkreipti žiūrovo dėmesį į sustabarėjusį psichologinės patologijos supratimą ir abejingumą šiuolaikinėje visuomenėje.

Dvigubo mazgo (angl. double bind) situacija, kuomet asmuo susiduria su dviem vienas kitam prieštaraujančiais reikalavimais, arba yra verčiamas rinktis iš dviejų nepalankių aplinkybių, tapo parodos pagrindiniu motyvu ir diskusijos apie depresiją ir kitas psichologinės negalės rūšis atspirties tašku. Maksimalistinė nukrypimo ir susitelkimo į detales strategija buvo taikoma kaip kontrastas, leidęs į parodą įausti kiek pakvaišusių nuorodų giją: nuo Silvio Berlusconi nederamo komentaro apie Angelos Merkel sėdynę iki Zoe Quinn kompiuterinio žaidimo apie depresija „Quest!“. Visa, kas lieka, yra padrika, prieštaringa, daugiakryptiška, ir primena supainiotą mazgą.

Parodoje pristatomi naujausi menininkų Valentinos Desideri, Denise Ferreiros da Silva, Morteno Norbye Halvorseno, Styrmiro Örn Guðmundssono, Berglindos Jóna, Juha Pekka Matias Laakkoneno, Linos Lapelytės, Viktorijos Rybakovos ir Augusto Serapino kūriniai.

Parodą papildys paskaitų ir kūrybinių dirbtuvių, vedamų menininkų Augusto Serapino ir Felixo Gmelino Visagine ir Pabradėje, ciklai, bei unikalus leidinys su Joshua Simono, Ninos Power, Floriano Cramerio, Marinos Vishmidt ir Traviso Jeppeseno tekstais.

„Dvigubą mazgą“ kuruoja Maya Tounta ir Justė Jonutytė, kuratorių asistentas – Paulius Andriuškevičius.

Parodos grafikas:

Vilniuje, „Rupert“: Spalio 14 – lapkričio 11, 2015
Pabradėje: lapkričio 26 – gruodžio 10, 2015
Visagine: gruodžio17, 2015 –sausio 2, 2016

Vizualiųjų menų katedroje Oslo Nacionalinėje dailės akademijoje: sausio 21 – vasario 4, 2016

Gyvojo meno muziejuje (The Living Art Museum), Reikjavike: kovo 5 – balandžio 16, 2016

Projektą „Tarpdisciplininio meno projektas „Emocijų politika: menas išplėstame lauke“ bendrai finansuoja Islandija, Lichtenšteinas ir Norvegija pagal EEE finansinį mechanizmą ir Lietuvos Respublika.

 

5a78fb5812a8594cd673b5d00261d026_logos