Evelyn Wh-ell

Evelyn Wh-ell yra menininkė/as, rašytoja/as ir tyrėja/as, gyvenanti/is Kembridže. Savo praktikoje naudoja trans formas ir estetines strategijas, per parodiją ir humorą tiria lytiškojo subjektyvumo „spąstus“. Pirmąją jų monografiją Memoirs of a Child Plot Hole: How to Escape Yourself Without Even Trying išleido leidykla „Sticky Fingers Publishing“. Šiuo metu menininkas/ė yra Derio / Londonderio šiuolaikinio meno centro 2022–2024 m. mokslinė/is bendradarbė/is, rengia kolegialų rašytinį projektą apie folklorinius velnius, queer vyriškumą, aprangos kodus, smurtą ekrane ir besiartinančios mirties nuojautas.

Evelyn rašiniai publikuoti Another Gaze, Art Monthly, Cambridge Literary Review, World Picture Journal ir permeable barrier. 2022 m. jie rašė pagal užsakymą leidiniui New Contemporaries.

Būdami Rupert, Evelyn dirbs prie rašomojo ir tiriamojo projekto, tęsdama/as jau pradėtą trans žanrų tyrimo liniją. Rezidencijos metu menininkė/as kurs naują pasirink nuotykį pats žanro tekstinį kūrinį, kuriame, pasitelkdama/as trans matomumo, internetinių informacijos bedugnių ir subjekto formavimo istorijas ir teorijas, tyrinės lyties keitimo santykį su naratyvinių formų kūrimu.

Nuotraukos: menininkės/o asmeninio archyvo nuotr. (viršuje);
Nuotrauka, naudota menininkės/o tyrime, iš asmeninio archyvo (apačioje).