Fatoş Üstek: Kuruojant ne parodas
Rupert maloniai kviečia į kuratorės, rašytojos ir naujosios David Roberts Art Foundation (DRAF, Londone) direktorės Fatoş Üstek paskaitą „Kuruojant ne parodas“ (angl. Curating beyond exhibition making). Paskaita anglų kalba vyks kovo 28 d. (trečiadienį) nuo 18 val. Pakrantės galerijoje (Vaidilutės g. 79). Renginys yra 6-osios Rupert Alternatyvios edukacijos programos dalis. Įėjimas į paskaitą atviras ir nemokamas.
Fatoş Üstek kuravimą visų pirma mato kaip svarbią socialinę ir viešąją erdves aktyvinančią praktiką. Ilgą laiką dirbusi kaip nepriklausoma kuratorė ji tiria parodų kūrimo formas bei gilinasi į kuravimo potencialą atsiribodama nuo institucinio konteksto. Šią temą lektorė išskleis paskaitoje kalbėdama apie du savo naujausius projektus, išvystytus Londone: fig-2 (2015) bei Art Night 2017. fig-2 – tai 50 savaičių, Londono Šiuolaikinio meno institute (ICA), vykęs renginys, kurio metu buvo pristatyti 50 įvairių šiuolaikinio meno projektų. Art Night 2017 – kasmet pirmąjį liepos mėnesio šeštadienį Londone, vykstantis meno festivalis, siekiantis pristatyti meno eksperimentus už formalios galerijų bei muziejų aplinkos. Abu projektai skiriasi savo mastais bei meniniais tikslais ir iš skirtingų perspektyvų tiria alternatyvias kuravimo, meno produkcijos bei institucinio įsitraukimo galimybes.
Taip pat, ketvirtadienį, Fatoş Üstek ves kūrybines dirbtuves 6-osios Rupert alternatyvios edukacijos programos dalyviams. Dalyviai bus paprašyti pristatyti spekuliatyvų pasiūlymą meno kūriniui arba parodai, remiantis jiems šiuo metu svarbiomis, skaudžiomis ar kitaip aktualiomis temomis, patirtimis.
Fatoş Üstek taip pat yra miarttalks, Milanas, 2018, kuratorė, anksčiau buvo vyriausioji žiuri narė Celeste Prize 2017 komisijoje ir Arte Laguna Prize, Venecija skulptūros sekcijos žiuri narė. Kuratorė yra viena iš Women in the Arts AWITA pradininkių; Art Night globėja; Block Universe patarėjų tarybos narė; Tarptautinės meno kritikų asociacijos (AICA) Didžiojoje Britanijoje narė ir Tarptautinio nepriklausomų kuratorių centro, Niujorke, alumnė. Praeityje Fatoş Üstek bendradarbiavo kuruojant dešimtąją Gwangju bienalę, Pietų Korėja, taip pat kuravo penkių veiksmų operą DRAF, 2012, Londone; parodų trilogiją pavadinimu Now Expanded (2007, Kunstfabrik, Berlynas; 2010, TENT, Roterdamas; 2012, DRAF, Londonas) bei kitas parodas Europoje ir Azijoje. 2008-2012 metais kartu su Veronika Hauer aktyviai darbavosi kaip Nowiswere šiuolaikinio meno žurnalo redaktorė ir yra viena iš jo įkūrėjų; dirbo Unexpected Encounters Situations of Contemporary Art and Architecture (2012, Zorlu Centre, Stambulas) turkų ir netrukus anglų kalbomis išleisto leidinio redaktore. 2012 m. Fatoş Üstek išleido knygą Book of Confusions (2012, Rossi&Rossi, Londonas). 2008 metais įgijo magistro laipsnį Londono Goldsmito universitete, Londone, kuriame baigė šiuolaikinės meno teorijos programą. Prieš tai įgijo Matematikos ir filmo bakalauro laipsnius Bogazici universitete, Stambule. Üstek kuruoja, dėsto ir yra publikuojama tarptautiniu mastu.
Paskaitos proga tarp Rupert ir centro kaip jau įprasta kursuos nemokamas autobusas. Rezervuoti vietą autobuse galite atlikę registraciją:https://goo.gl/forms/
Autobusas išvyks nuo pagrindinio Bernardinų sodo įėjimo (Maironio g.) kovo 28 d. 17:15. Po renginio autobusas pajudės atgal į centrą 20:00. Vietų skaičius ribotas.
Fatoş Üstek paskaitą bei Rupert alternatyvios edukacijos programą remia Lietuvos kultūros taryba bei kūrybinių industrijų centras Pakrantė.