Federico Campagna’s online talk ‘Home’

Rugsėjo 29 dieną 19:00, kviečiame į filosofo Federico Campagna virtualią paskaitą „Home“. (liet.„Namai“), kurią lydės Federico Campagna ir menininkės Mónica Mays pokalbis, moderuojamas Rupert programų kuratoriaus Tautvydo Urbelio. Paskaita ir pokalbis bus tiesiogiai transliuojami Ruperto „Youtube“ paskyroje. Renginys vyks anglų kalba. 

Paskaitos metu Federico nagrinės artėjančią menininkės Mónica Mays parodą „Bucolic Gang“ (liet. „Bukolinė gauja“) ir gilinsis į „ekologinį” Mónicos Mays parodos aspektą, naudodamas „buitinę” (angl. domestic) šio žodžio etimologiją. Žvelgiant iš anamorfiško žiūros taško, kitaip tariant, iš pozicijos kai neregimas tampa matomu, o matomas sugrįžta neatsiskleidęs, buitinę mūsų namų erdvė atlieka esminę funkciją įtvirtinant mūsų realybės idėją. Žvelgdamas į tradicinių rankdarbių ir architektūros pavyzdžius, Campagna gilinsis kokioje perspektyvoje „buitiškumo” samprata gali funkcionuoti kaip portalas į alternatyvų realybės ir pasaulio suvokimą, 

Federico Campagna – italų filosofas gyvenantis Londone. Jo naujausios knygos tai ,,Prophetic Culture” (Bloomsbury, 2021) ir ,,Technic and Magic” (Bloomsbury, 2018). Jis dėsto Hagos Karališkojoje dailės akademijoje (KABK) bei dirba leidykloje Verso Books (Londonas/Niujorkas). Jis yra Ženevos šiuolaikinio meno centro tinklalaidės apie filosofiją ,,Overmorrow’s Library” vedėjas.

Ši paskaita yra Ruperto viešosios programos „Magija ir ritualai“ dalis.

Rupert veiklą remia Lietuvos kultūros taryba
Rėmėjai: Ispanijos Karalystės ambasada Lietuvoje, Vilniaus miesto savivaldybė