Gianmaria Andreeta

Gianmaria Andreetta gimė Šveicarijoje. Jis yra rašytojas ir menininkas, kuriantis ir gyvenantis Nyderlanduose. Gianmaria įgijo Kritikos studijų meno magistro laipsnį Sandberg’o institute Amsterdame (NL). Prieš tai jis dirbo kuratoriumi “Analix Forever” Ženevoje (CH) ir 2012-2014 m. buvo vienas iš galerijos vadovų Ženevoje ir Paryžiuje (FR). Gianmaria studijavo politinę filosofiją ir matematiką Ženevos universitete, baigė 2010 m.

Pastarieji projektai: Naive Gossip Theory (2016), knyga apie paskalas, suderinant fikciją su kritika. Box Clinch (2016), tekstinis performansas, siūlantis amneziją kaip gynybos mechanizmą. How to Show Up? (vyksta) performansas ir rašinių serija, kuruota kartu su Elisabeth Graham, vyksta kartą per mėnesį “Sans Serrife”, Amsterdame (NL)

Rupert rezidencijos metu Andreeta dirbo su tekstu jo tekstiniam performansui apie moralės paniką ir XVIII a. raganų medžioklę Lietuvoje. Anot jo, menininkų tikslas buvo mesti iššūkį tiesos idėjai, laukiant, kol ji bus atrasta fragmentiškesnio požiūrio, istorijos ir kanono labui. Didžioji raganų medžioklė Europoje tarp XIV ir XVIII a. stipriai kliovėsi paranoja, grįsta gandais ir paskalomis. Kad tai apsvarstytų, Gianmaria rėmėsi ne tik kanoniškais tekstais, bet ir jų “konkuruojančiais iškrypusiais pusbroliais” – gandais. Gandai yra dviašmenis kalavijas: viena pusė reprezentuoja fantaziją – kiekvieno teksto, laisvai perfrazuojamo bet kuriame jo etape, kita pusė parodo labai galingą ginklą, greitai paverčiantį subjektus į objektus. Būdamas Ruperto rezidentu, jis lankė folklorines vietas ir praeities raganų teismo vietas Vilniuje ir už jo, ieškojo prototipų, šablonų ir kvietimų iš praeities.