Čia riešutas krenta dukart

Yen Chun Lin (Taivanas/Vokietija) kartu su Sara Sassanelli (Italija/Jungtinė Karalystė), Felix Riemann (Vokietija/Jungtinė Karalystė), Matilda Tjäder (Švedija) ir Oxi Pëng (Šveicarija/Vokietija)

Čia riešutas krenta dukart“ kuria skirtingas pažinimo formas iš metabolinio klausymosi proceso, kaip įkūnytos kolektyvinės praktikos. Remiantis Yen Chun Lin meniniais tyrimais apie garsą, dulkes, aplinkos žinias, animizmą, jutiminį slenkstį, sąmonės lauką ir ribines erdves, „Čia” tiria kaip kintant jusliniam suvokimui pajungti empatiją.

 Kaip tyrimų visuma „Čia“ pirmiausia veikia kaip erdvė įvairių praktikų susitikimui. Tai ne projektas, kuriame ieškoma sutarimo ar kompromiso tarp savo bendradarbių, o talpykla idėjų apsikeitimui, mąstymui tarpusavyje ir mąstymui per pažeidžiamą užmigimo aktą. Per įvairias iteracijas „Čia riešutas krenta dukart“ nuolat kinta, reaguojant į kontekstus, kuriuose pasirodo – kaip organinis kūnas, atsakantis į besikeičiančią aplinką. 

Rupert rezidencijos metu Yen Chun Lin kartu su Sara Sassanelli tyrinės pažeidžiamą užmigimo būseną per garsą ir judėjimą, su Felixu Riemannu ji vydkys „kolektyvinio kritimo“ idėjos analizę, su Matilda Tjäder bandys sukurti bendrą kokoną, kuriame dalinantis paslaptimis bus ugdomi gilūs abiejų svajonių gyvenimo ryšiai; su Oxi Pëngu vykdys istorijų pintuves tarp daugybės įvykių aidų.

Vaizdas: Yen Chun Lin „Čia riešutas krenta dukart“ (angl. Here, a nut falls twice)