Howard Melnyczuk

Howard Melnyczuk (Jungtinė Karalystė) yra menininkas, tyrinėjantis technologijas kaip vietą, kurioje kuriamos ir yra išsaugomos sociopolitinės struktūros. Remdamasis patirtimi sukaupta fotografijos ir filmų srityse, jo praktika apjungia multimedijos skaičiavimus, mašinų mokymąsi bei programinę įrangą kaip meną. Jo darbuose nagrinėjamos alternatyvios žinių ir supratimo formos, kurios atskleidžia paslėptas valdžios ir kontrolės išraiškas. Howard studijavo Programinių skaičiavimų meną (angl. Computational Art) Goldsmiths, Londono universitete, nuo tada eksponavo savo darbus „Taipei Artist Village“ (Taivanas, 2019 m.), „De Appel“ (Nyderlandai, 2019 m.), The Victoria & Albert Museum (JK, 2018 m.) Ir „New Wave Festival“ (2018 m. Melburnas – bendradarbiaujant su Alexu Tate & Olivia Tartaglia).

Rupert rezidencijos metu, jis dirbs prie naujo darbų ciklo „Eighteen Black Cats“. Projektas tyrinėja alternatyvias visuomenės formas, susijusias su vėlyvuoju kapitalizmu, pasitelkdamas interneto technologijas, ritualinę magiją ir okultizmą.

Nuotrauka: Howard Melnyczuk, Object Permanence, instaliacija su archyvinių vaizdų projekcijomis, paimtais iš „V&A“ muziejaus duomenų bazės.