Bendradarbiaujant su Ukrainos institutu

Yaryna Shumska (Ukraina) tyrinėja žmogaus „buvimo“, turinčio galią pakeisti pirminę vietos ar situacijos reikšmę, sampratą. Menininkės darbai atskleidžia dviprasmiškumo sąvoką. Pagrindinės kūrybos temos siejasi su aplinka, vieta, kontekstu, atmintimi; objektų ir jų nematomų istorijų atmintimi. Menininkė daugiausia dirba performanso, tapybos, instaliacijų ir šokio srityse.

Yaryna Shumska baigė Lvivo nacionalinę dailės akademiją (LNDA), yra stipendijos pagal Gaude Polonia Lenkijos kultūros ministro stipendijų programą (2013 m.) gavėja, meno rezidencijų „Catena“ (Ispanija, 2016 m.), „Espace o25rjj” (Prancūzija, 2019 m.) dalyvė, „I-Portunus“ programos (Kūrybiškos Europos judumo programa, 2019 m.) dalyvė ir „Magic Carpets“ (Lietuvia, 2021 m.) dalyvė. Yaryna Shumska atrinkta į Jaunų ukrainiečių menininkų konkurso „MYXi“ (2015 m.) trumpąjį sąrašą ir II Ukrainos jaunimo šiuolaikinio meno bienalę (2019 m.).

Menininkė yra personalinių parodų ir meno projektų autorė, įvairių renginių ir tarptautinių performanso meno festivalių Ukrainoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Lietuvoje, Latvijoje, Norvegijoje, Izraelyje, Japonijoje, Tailande, JAV ir kt. šalyse dalyvė.

Shumska buvo viena iš kuratorių mokykloje „School of Performance“ (2019 m.), organizuotoje kartu su tarptautiniu festivaliu „Days of Performance Art in Lviv“, internetinėje rezidencijoje „At the place“ (2020 m.) ir „Performance Archiv. Ukraine“ (2021 m.). Menininkė taip pat dėsto LNDA Šiuolaikinio meno praktikų katedroje.

Vaizdas: Yaryna Shumska „Tik šventieji turi visus raktus“ (angl. Only saints have all the keys)

Elena Subach (Ukraina) yra menininkė, fotografė ir kuratorė, šiuo metu gyvenanti Lvove. Akinančios spalvos, įkvėptos tradicinės ikonų tapybos, išgalvoti peizažai, apskritimo motyvai, ryškus medžiagiškumas ir trukdžiai tarp tikrovės ir to, kas nerealu – apibūdina Elenos Subach darbus. Savitoje menininkės vizualinėje kalboje koreliuoja dokumentacija, inscenizacija, istorija ir skaitmeniniai procesai, išsirituliojantys į betarpiškus emocinio prisirišimo, religingumo, tradicijų koliažus. Tuo pat metu Subach savo fotografijas mato kaip priemonę perteikti savo gimtosios Ukrainos ypatumus, grožį ir trapumą.

Elena Subach Volynės valstybiniame universitete įgijo ekonomikos magistro laipsnį. Vėliau ji kurį laiką dirbo tekstilės dizainere Kijeve ir Lvove. Veikti fotografijos lauke Subach pradėjo apie 2012 m., prisijungdama prie „5×5 / Dzyga“ meno bendruomenės. Nuo tada ji dalyvavo dešimtyse parodų, projektų ir rezidencijų visoje Europoje. Nuo 2019 m. Elena taip pat dirba kuratore Lvovo nacionalinėje dailės galerijoje.

Vaizdas: Elena Subach Viacheslav Poliakov nuotrauka

Rezidencijas remia „The Matching Portal“, „Goethe-Institute“ ir „Artists at Risk“ partnerystė