Intymumo baimės departamentas – kūrybinės dirbtuvės su Maria Sarycheva

Š.m. kovo 18 ir 19 dienomis Rupert Alternatyviosios edukacijos programos dalyviai ir kuratoriai dalyvavo dviejų dienų trukmės kūrybinėse dirbtuvėse, kurias vedė rusų kuratorė ir edukatorė Maria Sarycheva (g . 1991, Ufa, daugiausia dirba Maskvoje ir Krasnodare). Dirbtuvių pavadinimas „Fear of Intimacy Departament“ (liet. Intymumo baimės departamentas) reprezentuoja įsivaizduojamą instituciją, kuri rūpinasi privalomo dalyvavimo ir edukacinio posūkio sukeliamais sunkumais kuratorinėse ir meninėse praktikose, nusivylimais bendradarbiavimu ir įtraukties  problemomis. Institucija įsteigta kūrybinių dirbtuvių metu, kolektyviai įsitraukiant į diskusijas, rašymo praktikas ir pasivaikščiojimus. Dirbtuvių metu kėlėme klausimus, ką daryti su nesibaigiančia „darau per mažai“ frustracija, kaip priimti kitą žmogų į savo gyvenimą, kaip galime rūpintis kitais neprimetant savo taisyklių ir nuomonės, kaip galime kreiptis, o ne reikalauti bendradarbiavimo, kaip galėtume gerbti bendruomenės pasitikėjimą ir kaip po visko to išlikti gyviems ir sveikiems. Būdami grupėje klausėmės atidžiai ir stebėjome tyliai, keitėme komunikavimo ritmus ir išreiškėme mums visiems bendras intymumo baimes.

Maria Sarycheva yra Maskvoje įsikūrusi kuratorė, meno edukatorė, menotyrininkė, aroundart.org, internetinio žurnalo apie šiuolaikinę kultūrą ir meną redaktorė. Anksčiau M. Sarycheva dirbo Maskvos šiuolaikinio meno muziejaus “Garage” socialinio įtraukimo projektų koordinatore, meno edukatore, o šiuo metu tęsia nepriklausomą kuratorinę praktiką Rusijoje ir už jos ribų.

Rupert alternatyvios edukacijos programa dalyviams yra nemokama. Rupert veiklą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Rupert alternatyvios edukacijos programą remia Vilniaus savivaldybė, Rupert labdaringos vakarienės svečiai ir kiti rėmėjai.