Ioanna Gerakidi: FUEGO (skirta erotinei dramai)

Rupert ir ŠMC skaitykla maloniai kviečia jus į menininkės ir rašytojos, Rupert rezidentės Ioannos Gerakidi skaitymo performansą „FUEGO (skirta erotinei dramai)“. Performansas vyks ŠMC skaitykloje (Vokiečių g. 2) nuo 18 valandos, penktadienį, birželio 22 dieną. Įėjimas atviras ir nemokamas.

FUEGO (skirta erotinei dramai) – tai performanso metu garsiai skaitomas Ioannos Gerakidi išgalvotas autobiografinis kūrinys, susidedantis iš serijos asociacijų kylančių galvojant apie fatališką meilę, nepageidaujamas emocines būsenas bei išsigelbėjimo ašaras. Ugnis čia tampa įsimylėjėlių komunikacijos forma. Kūrinio kalba garsi, atkakli, erzinanti, o kūnas – virpa, tembrui kintant, tekant ir transformuojantis. Tekstu kalbama apie erotinės dramos gyvastingumą, intensyvumą, o taip pat apie baimę prarasti kontrolę, būti atstumtam, jausti gėdą, suklysti.

Su padėka Diamanda Galas, Eartha Kitt, Julius Eastman, Lady Gaga, Eleni Foureira garsams, atodūsiams, ritmams bei vokalizacijoms.

Ioanna Gerakidi yra šiuo metu Rupert meno ir edukacijos centre reziduojanti menininkė, tekstų autorė bei kuratorė gyvenanti ir dirbanti tarp Amsterdamo ir Atėnų. Gerakidi kūryboje nagrinėja meilės, gyvenimo, sutrikimo temas, filosofinius su įkūnytomis garso ir kalbos patirtimis susijusius klausimus. Performansų metu skaitomuose tekstuose menininkė tyrinėja meilės ir sielvarto poetiką bei politiką, pasakojimą dėliodama iš auto-(etno)grafinių fragmentų bei įvairių paskirų naratyvų.

Gerakidi baigė bakalaurą Atėnų universitete bei kritikos magistrą Sandbergo institute, Amsterdame. Dirbo su Atėnų bienale, Athens Digital Arts Festival, LIMA Media Art Platform, 3 137 menininkų projektų erdve, Kassandras ir Sub Rosa Space Atėnuose. Gerakidi tekstai publikuoti žurnaluose ir interneto platformose:  Mister Motley Magazine, ‘In medias res-.’, Not Far From Where We Began bei Speak Through You x Hot Wheels Projects. 2013 m. ji inicijavo Implode Platform, 2016 metais Uh Uh Uh Umm skaitymo grupę. Šiuo metu Gerakidi dėsto Gerrit Rietveld akademijoje, Amsterdame bei rašo Collecteurs žurnalui. Ateityje Gerakidi pristatys du performansus Atėnuose – Performance shop of Athens bei Epidaurus festivalyje.

Rupert rezidencijų programą remia Lietuvos kultūros taryba.

Renginio organizatoriai: Rupert, ŠMC skaitykla