J. Meko filmų peržiūra su kinotyrininku Luku Brašiškiu – Kinas kaip poezija, vaizdai kaip istorija

Liepos 11 d., ketvirtadienį, nuo 19 val. meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į kinotyrininko Luko Brašiškio paskaitą „Kinas kaip poezija, vaizdai kaip istorija”, ir Jono Meko filmo „Šita Rojaus pusė“ (1999) peržiūrą. Renginys yra Rupert centre birželio-liepos mėn. pristatomos Jono Meko parodos „Leiskite man svajoti utopijas” dalis.

„Pranykdama istorija tampa vaizdais, ne pasakojimais“ Walteris Benjaminas rašė savo nebaigtoje studijoje „Arkadų projektas“. Trumpos paskaitos metu „Kinas kaip poezija, vaizdai kaip istorija” L. Brašiškis pasakos, kaip per dėmesingą aplinkos stebėjimą W. Benjamino tekstuose bei J. Meko filmuose-dienoraščiuose galime patirti istoriją.

Lukas Brašiškis yra kinotyrininkas, šiuo metu studijuojantis Niujorko universiteto Kino studijų fakulteto doktorantūros programoje. Savo dabartiniame akademiniame darbe L. Brašiškis gilinasi į eko-medijos teoriją, nežmogiškąsias reprezentacijas kino ir kitų judančių vaizdų istorijoje. Šiuo metu ruošiamoje disertacijoje, jis tyrinėja materialiosios kultūros vietą post-socialistiname Rytų Europos kine, sąveiką su kolektyvine regiono atmintimi, tyrimuose jungia filosofiją, kinotyrą ir šiuolaikinio meno teorijas. Už akademijos ribų, L. Brašiškis kuruoja ir organizuoja filmų programas.

Jono Meko paroda „Leiskite man svajoti utopijas” Rupert meno ir edukacijos centre, Vilniuje, veiks iki liepos 21 d.

Vaizdas: kadras iš J. Meko filmo „Šita Rojaus pusė“.
Parodos rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, Pakrantė ir Vilnius Tech Park
Partneris: Lietuvos kultūros institutas 
Informacinis partneris: 15 min