Jano Boeleno paskaita „Kuruoti dizainą ir architektūrą“

Lietuvos paviljono 17-oje Venecijos architektūros bienalėje organizatorius „Rupert“ pristato paviljono kuratoriaus Jano Boeleno paskaitą „Kuruoti dizainą ir architektūrą“. Paskaita vyks spalio 12 d. 15:30 val. MO muziejuje, Pylimo g. 17, Vilniuje. Renginys yra nemokamas ir vyks anglų kalba.

Ar XXI amžiuje tebeaktualu rengti parodas ir kurti kūrinius? Kaip skirtingas išraiškos priemones ir erdves galime panaudoti žinių perdavimui? Kokios strategijos ir metodai yra tinkamiausi, norint sudominti ir perduoti idėjas? O kaip kuruoti bienalių kontekste? Tai keletas klausimų, kuriuos savo paskaitoje kels Janas Boelenas. Kuratorius pasidalins mintimis, kaip organizuoti, inicijuoti, plėtoti ir pristatyti dizaino, šiuolaikinio meno ir architektūros parodas.

Janas Boelenas (1967, Belgija) yra dizaino, architektūros ir šiuolaikinio meno kuratorius, meno bienalės „Manifesta 9“ steigėjas, šiuolaikinio meno centro Z33, Haselte, Belgijoje, įkūrėjas ir meno direktorius. Karlsrūjės meno akademijos rektorius. Magistrantūros programų „Socialinis dizainas“ bei „Dizaino kuravimas ir rašymas“ Eindhoveno dizaino akademijoje vedėjas. Flamandų architektūros ir dizaino komiteto narys. Įvairių meno, dizaino ir architektūros bienalių kuratorius. J. Boelenas yra kuravęs tokius renginius kaip seniausia dizaino bienalė BIO 50, Ljubljanoje, Slovėnijoje, 4-oji Stambulo dizaino bienalė ir kt.

Lietuva 17-oje Venecijos architektūros bienalėje prisistatys su Julijono Urbono projektu „Planeta iš žmonių“. Tai – iš žmonių kūnų suformuotos dirbtinės planetos meninė ir mokslinė galimybių studija. Ši interaktyvi architektūrinė fikcija aptaria architektūros vaidmenį ir galimybes naujajame kosmoso amžiuje, tiek Lietuvos, tiek globaliame kontekste.

Šalies paviljoną pristato Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, organizuoja tarpdisciplininis edukacijos, rezidencijų ir parodų centras „Rupert“.
Naujienas sekite: www.planetofpeople.lt