Jo-ey Tang

Menininkas, kuratorius ir meno kritikas Jo-ey Tang (amerikietis gimęs Honkonge, nuo 2011 m. gyvena Paryžiuje) palaipsniui keičia savo darbų formą, juda tarp priemonių, garsų, vaizdų, objektų, tekstų, tapybos ir piešimo. Tokiu būdu jis sieka suformuoti naują medžiagą ir technologines geneologijas, susieti fizinę medžiagų formą su filosofinėmis ir dvasinėmis idėjomis apie gyvenimą ir mirtį, jų įsipareigojimus ir neišvengiamybes. Menininkas dažnai naudoja savo kuratorinius projektus kaip medžiagos šaltinį, blaškydamasis tarp dokumento ir meno kūrinio statuso.

Jis įgijo menų bakalaurą San Francisko meno institute, magistro – Niujorko universitete. Jis buvo kuratorioumi Palais de Tokyo, Paryžiuje (2014 – 2015 m.) ir Bruklino literatūrinio žurnalo n+1 meno redaktoriumi (2009 – 2014 m.). Taip pat jis yra kuratorinių projektų The Notary Public ir Ring the Clock steigėjas, dažnas Artforum.com, Flash Art ir LEAP pagalbininkas.

Praeityje kuravo ir ateityje kuruos parodas ir projektus Praz-Delavallade galerijoje Paryžiuje (FR); FUTURA šiuolaikinio meno centre Prahoje (CZ); Palais de Tokyo Paryžiuje; chi K11 meno muziejuje Šanchajuje (CN); DOC Paryžiuje; Rupert Vilniuje (LT); Ramiken Crudible Niujorke (US). Solo ir duetu rengė parodas Joseph Tang galerijoje Paryžiuje; Nathalie Obadia galerijoje Paryžiuje, Taylor Macklin Galvestone/Ciuriche (CH); Exile Berlyne (DE); Komplot Briuselyje (BE); Lyles & King Niujorke; Arrow Factory Pekine (CN). Jo darbai taip pat buvo įtraukti į grupines parodas  Institut d’Art Contemporain IAC – Villeurbanne/Rhône-Alpes (FR); Occidental Temporary, Villejuif (FR); Walker meno centre Mineapolyje (US); Soloway Brukline (US); The Suburban ,Oak Park (US).

Ruperte menininkas pradėjo ilgalaikio kuratorinio projekto procesą, į kurį įtraukti pagrindiniai keturi Niujorko kolektyvo Fierce Pussy nariai (Nancy Brooks Brody, Joy Episalla, Zoe Leonard, Carrie Yamaoka), kreipiant dėmesį į judėjimą link abstrakcijos jų individualiose meno praktikose (fotografijoje, video darbuose, piešime, tapyboje, skluptūroje ir instaliacijoje) ir į abstrakcijos poreikį dėl jų politinių kolektyvinių kūrinių. Menininkas leido laiką skaitydamas ir bendraudamas per skype su Fierce Pussy nariais. Projektas nėra apibrėžtas parodos formato  kriterijais ir laikinumu, pagrindinė forma bus apibrėžta per žinių įgijimą dirbant kartu. Tuo pačiu, kad įgautų daugiau žinių, Jo-ey Tsang siekė galimybės dirbti su kiekvienu autoriumi atskirai. 2015 m. liepą menininkas pakvietė Nancy Brooks Brody pristatyti savo darbus Joseph Tang galerijoje Paryžiuje kartu su savo draugo David Nelson fotografija, pagal jos kuruotos parodos temą 80WSE galerijoje Niujorko Universitete.