Joanna Warsza: Kaip paversti meną viešu?

Rupert maloniai kviečia į kuratorės bei rašytojos Joannos Warszos viešą paskaitą „Kaip paversti meną viešu? Apie meno, politikos ir viešosios erdvės dilemas”, kuri vyks spalio 1 d., 18 val. Rupert (Vaidilutės g. 79). Renginys yra 6-osios Rupert alternatyvios edukacijos programos dalis ir vyks anglų kalba. Įėjimas į paskaitą yra atviras ir nemokamas.

Paskaitoje Joanna Warsza aptars miesto, meno išplėstame lauke bei politiškai atsakingų viešųjų programų kuravimo problemas. Mąstydama apie meną ne kvadratiniais metrais, o minutėmis, Joanna Warsza apžvelgs kokiomis sąlygomis menas gali būti kuriamas, atkuriamas ir pristatomas, su kokiomis dilemomis susiduriama dirbant viešojoje erdvėje, konkrečiose politiškai „įkrautose“ situacijose be institucinio užnugario. Temas aptarti kuratorė pasitelks dabartinių ir ankstesnių meno projektų (Public Art Munich, Manifesta 10 (Sankt Peterburgas) pavyzdžius bei neseniai išleistoje knygoje I Can’t Work Like This. On recent boycotts in contemporary art (2017) (liet. „Aš taip dirbti negaliu. Apie boikotus šiuolaikiniame mene”) taip pat naujausioje, dar nepublikuotoje autorės sudarytoje knygoje City Curating. A Public Reader (liet. „Miesto kuravimas: Viešas almanachas”), (kartu su Patricia Reed) išdėstytas idėjas ir įžvalgas.

Joanna Warsza yra nepriklausoma kuratorė, knygų sudarytoja, Public Art Munich (2016-2018) meno vadovė, CuratorLab vadovė Konstfack menų universitete Stokholme. Gimusi Varšuvoje, šiuo metu ji dirba ir gyvena Berlyne. Warsza kuravo Gruzijos paviljoną 55-ojoje Venecijos bienalėje, buvo viena iš 7-osios Berlyno Bienalės kuratorių, 2014 m. vadovavo viešajai Manifesta 10 programai Sankt Peterburge, 2006 m. įkūrė Laura Palmer fondą, kuriam vadovavo iki 2011-ųjų. Joanna Warsza taip pat yra šių knygų sudarytoja: I Can’t Work Like This (2017), Ministry of Highways. A Guide to the Performative architecture of Tbilisi (2013), Forget Fear (2012), Stadium X – A Place that Never Was (2009).

Renginio dieną bus galimybė pasinaudoti nemokamu transportu nuo Vilniaus centro iki Rupert. Rezervuoti vietą galite atlikę registraciją.

Paskaitą bei Rupert alternatyvios edukacijos programą remia Lietuvos kultūros taryba bei kūrybinių industrijų centras Pakrantė.