Karalystė, kurioje priežastys ir pasekmės negalioja: Rupert balandžio mėnesio rezidentų prezentacijos

Rupert maloniai kviečia visus į Rupert balandžio mėnesio rezidentų Borbálos Soós (HU/UK), Marco Strappato (IT/UK) ir Elvios Wilk (USA/DE) mėnesį trukusios rezidencijos darbų pristatymą, su teminiais kokteliais, maistu ir muzika, balandžio 25 d., nuo 18:30 val. menininkų dienos centre Autarkia (Naugarduko g. 41).

Grybai ima augti net ir tamsiausiomis sąlygomis. Įkvėpimo sporas skleidžia mokslo brizas, užtvindo nesuvaldomos fantazijos. Tropinis klimatas skatina fermentaciją. Kol mielės fermentuojasi, formuojasi revoliucija. Pažvelk per ląstelinę membraną – nostalgijos terapija. Simuliacija veda link stimuliacijos. Kalnai užstoja audringą orą, palikdami saulėkaitą virš paplūdimio. Atotrūkis nuo tikrovės yra esminis žmonijos ir psichinės sveikatos aspektas. Visi pasirinkimai yra geriausi pasirinkimai. Rojus yra vieta žemėje.

Vakaro programa:

18:30 – 19:00 atidaromos durys

19:00-19:15 renginį pristato Borbála Soós, Marco Strappato ir Elvia Wilk

19:15 rašytojos Elvios Wilk prezentacija apie šiuo metu rašomą knygą bei dirbtuves, tyrinėjančias klubinę kultūrą, tvaraus gyvenimo būdo paradoksą bei asmeninės traumos virsmą į politinę ideologiją

19:45 pm Borbálos Soós prezentacija apie įvarių rūšių grybų, gleivėtųjų dumblių, augalų ir giliųjų vandenų gyvių organizacines sistemas kaip socialines struktūras

20:15 Marco Strappato: juodraščiai & eskizai

21:00– 23:00 teminių kokteilių ir maisto degustacija

 

Borbála Soós (HU/UK) – kuratorė, gyvenanti ir kurianti Londone. 2012 m. Karališkajame meno koledže, Londone, ji įgijo šiuolaikino meno kuravimo magistro laipsnį, taip pat turi ir kino studijų bei meno istorijos magistrus iš Eötvös Loránd universiteto Budapešte (2009 m.). Pastaruosius 4 metus ji buvo Tenderpixel, nepriklausomos šiuolaikinio meno galerijos centriniame Londone, direktorė ir kuratorė. Borbála yra vizituojanti dėstytoja meno magistro kursui Karališkajame meno koledže, Londone, taip pat dirba kaip nepriklausoma kuratorė. Ruperte ji dirba ties didele grupine paroda, kuri bus OFF bienalės Budapešte dalis.

Marco Strappato (IT/UK) gyvena ir kuria Londone. Jo darbai skatina skubiai ir neatidėliotinai iš naujo įvertinti šiuolaikinio vaizdo gamybos suvokimą ir platinimą per tarpdisciplinines formas: programavimą, video, artefaktus, instaliacijas. Faktas, kad gyvename pagal technologijų tarpininkaujamą kasdienio gyvenimo scenarijų. Dažna menininko praktika yra pastatyti save tarp dviejų pasaulių – virtualaus ir tikrojo. Jis naudoja beribį vizualios informacijos srautą, mūsų vartotojiškos kultūros atributą, kaip medžiagos šaltinį, ardydamas, manipuliuodamas ir tai pristatydamas – kad atnaujintų ir atgaivintų mūsų žiūrėjimą. Jis kelia tokius klausimus: kaip vaizdai ir turinys yra konstruojami, kaip mes siejamės su medija ir kaip ji veikia mūsų emocinę ir psichologinę patirtį?

Elvia Wilk (USA/DE) – Berlyne gyvenanti ir dirbanti rašytoja, tirianti meno kūrybos etiką santykyje su naujausiomis technologijomis. Taip pat ji rašo tokiems leidiniams kaip Frieze, Artforum, E-Flux ir Die Zeit, yra Rhizome redaktorė ir Transmediale leidinių redaktorė. Rupert Elvia redaguoja savo pirmosios novelės galutinį juodraštį ir inscenizuoja knygos scenarijų LARP (ang. – Live-Action Roleplay, liet. – tiesioginio veiksmo vaidmenų) žaidimo, dirbtuvių forma.

Nuotrauka iš muzikinio klipo “Maria Antonietta”. Atlikėjas – PRIESTESS

Rupert rezidencijų programą remia Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.