Kūrybinės dirbtuvės su Herb Shellenberger: Laiškai draugams

Artėjant Rupert organizuojamai Jono Meko parodai, atsidarysiančiai šių metų birželį, šiuo metu Rupert reziduojantis kuratorius ir kino teoretikas Herb Shellenberger kviečia į atviras kūrybines dirbtuves „Laiškai draugams”. Dirbtuvės vyks tris pirmadienio vakarus, gegužės 27, birželio 3 ir birželio 17 dienomis, tarp 18-20 val. Rupert centre (Vaidilutės g. 79, Vilnius).

Dirbtuvių programa atsirems į J. Meko literatūrinę ir filmų kūrybos praktikas bei kvies šį menininką prisiminti kaip labai socialią, aktyviai žmones jungusią asmenybę. Pavadinimą „Laiškai draugams” dirbtuvių organizatorius skolinasi iš mažai kam matyto 1997-ųjų J. Meko filmo tuo pačiu pavadinimu, tokiu būdu siekdamas socialinių ryšių temą pristatyti kaip reikšmingą J. Meko asmeninės kūrybos bei kitų jo veiklų, apimančių filmų pristatymą, platinimą ir kritiką, elementą.

Dirbtuves sudarys keli iki 2 val. trukmės susitikimai, kuriuose H. Shellenberger su dalyviais apžvelgs J. Meko dienoraščių temas, laiškus ir portretus juos traktuojant kaip žmones jungiančius reiškinius bei gilinantis kaip jie siejasi su J. Meko ir kitų menininkų filmais. Grupinių susitikimų, skirtų medžiagos žiūrėjimui, skaitymui ir diskutavimui, pabaigoje dalyviai kurs trumpus darbus – video dienoraščius, video laiškus ar portretus, bus kviečiami savaip interpretuoti žmonių tarpusavio ryšių temą.

Kūrybinės dirbtuvės yra atviros visiems, nepaisant jūsų įgūdžių ir patirties, neformalios, ir skatinančios dialogą. Dirbtuvės vyks anglų k., tačiau pilnam dalyvavimui pakaks kalbos pagrindų žinojimo bei reikalui esant bus suteiktas vertimas į lietuvių k.

Susitikimai vyks:
Gegužės 27 d. (pirmadienis), 18-20 val. – Pirma sesija: Dienoraščiai
Birželio 3 d. (pirmadienis) – 18-20 val. Antra sesija: Laiškai ir portretai
Birželio 17 d. (pirmadienis) – 18-21 val. Paskutinis susitikimas, sukurtų darbų peržiūra ir aptarimas grupėje.

Vieta: Rupert (Vaidilutės g. 79, Vilnius).

Registracija: info@rupert.lt (laiško temą nurodžius kaip „registracija į dirbtuves”) iki gegužės 24 d. 12 val.

Herb Shellenberger (JAV/Jungtinė Karalystė) – kuratorius ir rašytojas iš Filadelfijos, gyvenantis ir dirbantis Londone. Nuo 2016 m. yra Berwick Film & Media Arts (Jungtinė Karalystė) festivalio filmų programų sudarytojas. Dirba kino ir šiuolaikinio meno srityse, dėsto Central Saint Martins universitete. Neseniai organizavo edukacines programas Londono meno institucijose LUX ir Tate Modern. Kritinius straipsnius publikuoja Art-Agenda, Art Monthly meno naujienų platformose bei bendradarbiauja su žurnalu The Brooklyn Rail. Neseniai kuruoti kino projektai: Jean Vigo/Ron Rice” (Lightbox Film Center, Filadelfijoje) “Radical Sex Education: Sexuality, Pedagogy and Avant-Garde Film” (Auto Italia, Londone). Herb yra Rupert rezidentas gegužės-birželio mėn.

Rupert veiklą dalinai remia Lietuvos kultūros taryba.

Vaizdas: kadras iš J. Meko filmo Autoportreatas” (1980)