Kūrybinės dirbtuvės su Jason Bahbak Mohaghegh

Sapnai priklauso nuo mūsų malonės.

Liepos pabaigoje kvietėme į viešą Jason Bahbak Mohaghegh paskaitą „Paslėptas posūkis: mintys apie slaptumą, dvigubą prasmę ir šifravimą“. Po šios užburiančios paskaitos kartu su Rupert alternatyvios edukacijos dalyviais leidomės į dviejų dienų kūrybines dirbtuves, kuriose kartu įžengėme į nepažintą teritoriją – nagrinėjome konceptualią ILIUZIJOS temą.

Dirbtuvių metu nardėme istorijos gelmėse, sekdami pasakojimais apie iliuziją įvairiais laikotarpiais. Taip pat turėjome galimybę pastebėti programos dalyvių kūrybiškumą ir vaizduotę – jų fantastiniai pavyzdžiai iš viso pasaulio meno kultūrų tarsi kūrė tikrą nerealybės archyvą.

Tai buvo tikrai įsimintina, nepaprasta, širdį ir protą atverianti patirtis, kurioje visi dalijomės neįtikėtina pažintine kelione.

.

Kolumbijos universiteto mokslų daktaras Jason Bahbak Mohaghegh yra lyginamosios literatūros docentas Babsono koledže (JAV), devynių filosofijos, literatūros, psichoanalizės, meno ir kultūros studijų sričių knygų autorius. Mokslininkas tyrinėja vadinamųjų Rytų ir Vakarų kūrybinius judėjimus, daugiausia dėmesio skirdamas chaoso, iliuzijų, smurto, išnykimo, kliedesių, tylos, beprotybės, apokalipsės, nakties ir ateities įvykių sąvokoms.

J. B. Mohaghegh yra ir Londono SOAS universiteto profesorius, mokslinis bendradarbis, Vizualiųjų menų doktorantūros studijų instituto kviestinis dėstytojas, Naujojo tyrimų ir praktikos centro (The New Centre for Research & Practice) tarpdisciplininių studijų programos sudarytojas, dviejų „Bloomsbury Press“ knygų serijų („Suspensions Series“, „Futures Theory Series“) redaktorius.

.

Tekstas ir nuotraukos: Ania Tomczyk