Kūrybinės rašymo dirbtuvės su rašytoja ir kuratore Monika Kalinauskaite

Balandžio 12 dieną kuratorė ir rašytoja Monika Kalinauskaitė Ruperto alternatyvios edukacijos programos dalyviams vedė kūrybines dirbtuves apie žiaurumo temas kūrybiniame rašyme. Žiaurumas egzistuoja ir yra mūsų kasdienio gyvenimo dalis, tačiau, turime pripažinti, jog jis niekada nėra išskiriamas kaip toks. Mus supantys diskursai yra linkę apriboti ir kontekstualizuoti, kaltinti priežastis ir ieškoti paaiškinimų. Tačiau, kodėl mes nesiryžtame susidurti su tuo, kas taip akivaizdu? Rašydami dažnai esame priversti užsiimti žiaurumo aktu, rizikuojame tapti pažeidžiamais, atvirai ir provokuojančiai susidurti su beširdiškumu. Kūrybinių dirbtuvių metu patys rašėme tekstus plačiai susijusius su žiaurumo sąvoka, juos aptarėme ir diskutavome. Galiausiai, dalinomės ir rinkome metodus, kurie pasirodė esą naudingi įrankiai mūsų rašymo procesui.

Monika Kalinauskaitė yra Vilniuje gyvenanti kuratorė ir rašytoja. Ji aktyviai dirba su jaunųjų Lietuvos menininkų parodomis ir renginiais, šiuo metu kuruoja JCDecaux jaunųjų menininkų premijos projektą Šiuolaikinio meno centre, Vilniuje. M. Kalinauskaitė yra grafinio romano „The Great Outdoors“ bendraautorė (kartu su Monika Janulevičiūte), reguliariai publikuoja grožinius ir kritinius tekstus bei parodų apžvalgas Lietuvos ir užsienio spaudoje.

Rupert alternatyvios edukacijos programa dalyviams yra nemokama. Rupert veiklą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Rupert alternatyvios edukacijos programą remia Vilniaus savivaldybė, Rupert labdaringos vakarienės svečiai ir kiti rėmėjai.