Kviečiame teikti paraiškas projektų asistento(-ės) pozicijai

Projektų asistento(-ės) pozicija suteikia progą 3 studentams arba tiems, kurie neseniai baigė studijas, įgauti 1-2 mėnesių darbo patirties prisidedant prie paruošiamųjų meno renginio darbų. Tai yra apmokama galimybė, skatinanti bendradarbiavimą tarp Baltijos ir Skandinavijos šalių.

„Borderland Poetics“, Estijos šiuolaikinio meno centro (CCA), Rupert meno ir edukacijos centro bei Islandijos meno centro bendras projektas kviečia jaunuosius regiono meno profesionalus teikti paraiškas 2021 projekto asistento(-ės) pozicijai. Siūlomos trys pozicijos kiekvienoje iš institucijų: Estijos šiuolaikinio meno centre (CCA) ir „Tallinn Photomonth” (Taline/Narvoje, Estijoje), „Sequences“ festivalyje (Reikjavike, Islandijoje) ir Rupert (Vilniuje, Lietuvoje).

Programa kiekvienam dalyviui suteiks 2400€ stipendiją, finansuos kelionės išlaidas bei, priklausomai nuo sumos, iš dalies kompensuos apgyvendinimo, kuriuo turi pasirūpinti patys dalyviai, išlaidas. Kandidatas privalės 1 arba 2 mėnesius būti Taline, Reikjavike ar Vilniuje.

Asistentas dirbs kartu su darbų vadovu, kuriam asistuos prisidėdamas prie įvairių užduočių, susijusių su parodos rengimu, vadovavimu bei komunikacija. Apmokymai vyks 2021m. rudenį.

Aplikavimo procesas:

Paraiškų teikimo pabaiga – 2021m. Liepos 31d.

Paraiškas, kuriose turi būti nurodyta dominanti institucija, prašome siųsti el. pašto adresu opencall@cca.ee (daugiau informacijos rasite žemiau). Komisija, susidedanti iš partnerių atstovų, išrinks tris kandidatus, dirbsiančius vienoje iš institucijų.

Dokumentai, kuriuos reikia pateikti anglų kalba:

  • CV.
  • Motyvacinis laiškas, kuriame būtų išdėstyta, kodėl norima patekti į išsirinktąją instituciją.
  • Rekomendacinis laiškas. Pageidautina, jog dalyvis pateiktų rekomendacinį laišką iš akademinės įstaigos arba profesinę rekomendaciją, pagrindžiančią kandidato/ės įgūdžius ir patirtys šiuolaikinio meno lauke (šis laiškas nėra privalomas).

Skatiname rinktis tarptautinį projektą, pavyzdžiui, iš Estijos kilusius kanditatus kviečiame aplikuoti į ,,Sequences“ festivalį, arba Rupert meno, rezidencijų ir edukacijos centrą.

Reikalavimai:

  • Aukštasis išsilavinimas (bakalauro laipsnis) meno lauke;
  • Pažengusiųjų anglų kalbos išmanymo lygis;
  • Kandidatas turi būti kilęs iš Lietuvos, Estijos arba Islandijos;
  • Patirtis dirbant meno lauke yra laikoma privalumu.

Apie 2021m. bendradarbiaujančias institucijas:

CCA Estija ir „Tallinn Photomonth“

Kandidatai, pasirinksiantys Estiją, turės progą dirbti vienu metu prie dviejų skirtingų projektų, kuriuos rengia Estijos šiuolaikinio meno centras (CCA) ir „Tallinn Photomonth“.

Pirmasis projektas, rengiamas CCA, yra Sten Ojavee kuruojama paroda, kuri vyks Narvos meno muziejuje-galerijoje. Parodoje dalyvaus dešimt Estijos menininkų, kurie nagrinėja nacionalinio identiteto temą pasitelkdami drabužių dizainą. Tai bus antrasis parodos atidarymas, kuris pirmąsyk įvyko 2018m. VI „Artishok“ bienalėje Taline. Parodos atidarymas planuojamas Rugsėjo 21d. Asistentas, dirbdamas kartu su kelių specialistų komanda, prisidės prie parodos vystymo, komunikacijos, pasirengimo darbų ir pan. Be buvimo Taline, dalis darbo taip pat vyks ir Narvos mieste. CCA yra ne pelno siekianti organizacija, vykdanti tarptautinio bendradarbiavimo projektus, kurios tikslas – skatinti Estijos šiuolaikinio meno sklaidą. CCA taip pat yra atsakingas už Estijos paviljono organizavimą Venecijos bienalėje.

Svetainė:  www.cca.ee/en
Facebook: @ccaestonia
Instagram: @ccaestonia

Antrasis projektas Estijoje bus vykdomas kartu su šiuolaikinio meno bienalės „Tallinn Photomonth“ komanda; jo metu bus organizuojama menininkų filmų programa kino teatre „Sõprus“ (Rugsėjo 26d. ir Spalio 10d.) bei bienalės simpoziumas, kuris vyks „Narva Art Residency“ (NART) ir „Kai Art Center“ Taline (Spalio 15-16d.) Simpoziumas bus rengiamas kartu su „TOK“ kuratoriais iš Sant Peterburgo, Rusijos. Abiejų projektų metu asistentas turės komunikuoti tiek su kuratoriais, tiek su lankytojais, padėti priimti tarptautinius svečius ir užtikrinti programos tvarkaraščio laikymąsi. „Tallinn Photomonth“ yra tarptautinė šiuolaikinio meno bienalė, siekianti praplėsti savo fokusą ir neapsiriboti vien tik fotografinės išraiškos priemonėmis.

Internetinė svetainė: www.fotokuu.ee/en
Facebook: @Fotokuu
Instagram: @tallinn_photomonth

,,Sequences“ festivalis

,,Against the Run‘‘ Alicja Kwade parodoje „Sequences VII“. Kuratorius: Alfredo Cramerotti. Nuotrauka: Margarita Ogoļceva

„Sequences“ yra dešimt dienų trunkanti šiuolaikinio meno bienalė Reikjavike, Islandijoje. Bienalė vyksta nuo 2006 metų. „Sequences“ paantraštė, ,,esamo laiko meno festivalis“, yra nuoroda į festivalio siekį pabrėžti dabarties svarbą ir laiką tiriančias medijas. Organizuojamas Kling ir Bang, Gyvuojančio meno muziejaus („The Living Art Museum“) bei Islandijos meno centro, ,,Sequences“ festivalis yra reikšminga Islandijos šiuolaikinio meno platforma.

Paroda „a) in Kling & Bang at Sequences ix“ 2019 metai. Kuratoriai: Hildigunnur Birgisdóttir ir Ingólfur Arnarsson. Nuotrauka: Margarita Ogolceva

 Asistentas bus įpareigotas dirbti Reikjavike nuo rugsėjo iki spalio pabaigos ir dalyvauti festivalio, kuris vyks spalio 15-24d., pasirengimo procese. Asistentas, dirbdamas kartu su paskirtu darbų vadovu, prisidės prie parodos rengimo darbų, bus atsakingas už komunikaciją, internetinę svetainę ir jos atnaujinimą.

 Internetinė svetainė: www.sequences.is
Facebook: @SequencesArtFestival
Instagram: @sequences_art_festival

RUPERT

Rupert yra nepriklausomas, ne pelno siekiantis meno, rezidencijų ir edukacijos centras, veikiantis Vilniuje nuo 2012 metų. 2013 metais Rupert persikėlė į „Tech Arts“, kūrybinę erdvę, kurios dizainą sukūrė architektas Audrius Ambrasas.

Rupert veikla sudaryta iš trijų pagrindinių – rezidencijų, alternatyvios edukacijos ir viešosios – programų.

Rupert programomis siekiama kurti diskusijų ir bendradarbiavimo galimybes tarp vietos ir tarptautinių menininkų, meno organizacijų ir kitų kūrybinių sričių, mokslo atstovų. Veikdamas kaip platforma, centras siekia užtikrinti dinamiškus žinių, meninių praktikų ir idėjų mainus bei paversti šias naujai susiformavusias bendradarbiavimo formas, prasmes ir dialogus į konkrečius meninius, socialinius arba bendruomeninius projektus, meninę produkciją, parodas ir kitus apčiuopiamus rezultatus.

Projektų asistentas yra kviečiamas 2 mėnesių laikotarpiui prisidėti prie Rupert komandos vystant tris pagrindines programas, inicijuojant Rupert žurnalo ir tinklalaidės kūrimą (kartu su „Palanga Street Radio“), taip pat dalyvaujant kasdieninėje centro veikloje. Patirtis dirbant su archyvinę medžiagą ir video darbais yra laikoma privalumu.

Daugiau informacijos galima rasti:  www.rupert.lt ​​​​​​
Facebook: Rupert
​​​​​​​​​Instagram: rupert_residency

Programa yra koordinuojama „Borderland Poetics Research Programme“ partnerių – Estijos šiuolaikinio meno centro, Islandijos meno centro bei Ruperto meno, rezidencijų ir edukacijos centro. „Borderland Poetics“ yra trejų metų trukmės iniciatyva, skatinanti bendradarbiavimą tarp Estijos, Islandijos ir Lietuvos šiuolaikinio meno laukų. Pavadinimas yra nuoroda į Eha Komissarov kuruotą parodą „Border Poetics“, 2018m.

Programos rėmėjas – „Nordic Culture Point“

Papildoma informacija:

Kaarin Kivirähk
Estonian Centre for Contemporary Art
opencall@cca.ee