Kvietimas teikti paraiškas Rupert rezidencijų programai 2015 m. sausio – birželio mėn.

Rupert rezidencijų programa skirta Lietuvos ir užsienio kūrėjams: menininkams, rašytojams, kuratoriams, kultūros vadybininkams ir akademikams, kuriems suteikiama galimybė gyventi ir dirbti Vilniuje, įgyvendinant individualius projektus ir įsitraukiant į vietinę kultūrinę sceną. Veikianti paraleliai Rupert edukacinei, parodų ir viešajai programai, rezidencijų programa leidžia bendradarbiauti su dalyviais ir mentoriais iš įvairių kultūros sferų, tuo pačiu dalyvaujant pasižymėjusių kuratorių, menininkų ir mąstytojų vedamose paskaitose ir kūrybinėse dirbtuvėse.

Rupert pastatas įsikūręs vaizdingame Valakampių rajone, arti aktyvaus miesto kultūrinio centro, prie pat Neries upės bei mažo paplūdimio, apsupto laukų ir miško. Menininkų rezidencijos įrengtos naujai pastatytame apdovanojimus pelniusio Lietuvos architekto Audriaus Ambraso pastate, veikiančiame kaip menų inkubatorius, tapęs namais kelioms kūrybinių industrijų kompanijoms. Kiekvienam rezidentui suteikiama studija su antresole (iš viso užimanti apie 52 kvadratinius metrus), kuria leidžiama naudotis kaip kūrybos ir tyrimų erdve visos rezidencijos metu. Visose studijose yra baldai ir nemokamas bevielis internetas. Pastate taip pat yra skaitykla, susitikimų kambarys ir virtuvė, kuria gali naudotis rezidentai. Taip pat rezidentams leidžiama naudotis Apple kompiuteriais studijose ir Rupert dviračiais.

Rupert rezidencija NEMOKAMA, bet rezidentai turi patys pasirūpinti savo kasdieninėmis bei kelionės išlaidomis. Rupert komanda išduoda rekomendacinius laiškus menininkams, teikiantiems paraiškas finansavimui iš šalies.

Rupert yra meno ir edukacijos centras, siekiantis stiprinti bendradarbiavimą tarp menininkų, mąstytojų, tyrėjų ir kitų kultūros profesionalų per tarpdisciplinines programas bei rezidencijas. Kaip idėjinė platforma kultūros produkcijai, Rupert integruojasi į socialinį ir kultūrinį Vilniaus gyvenimą, tuo pačiu išlaikydamas platų tarptautinį akiratį.

REZIDENCIJOS TRUKMĖ

Individualios rezidencijos gali trukti nuo 2 – ų iki 12 – os savaičių, ypatingai skatinant mėnesio ir ilgesnius laikotarpius. Rezidentų prašoma pasiūlyti jiems tinkamą rezidencijos datą ir trukmę, kuri galėtų būti paskirta atsižvelgiant į studijų užimtumą bei tvarkaraštį.

PARAIŠKOS DETALĖS

Prašome užpildytą paraiškos formą (prieinamą ČIA) kartu su CV ir portfolio (ne daugiau kaip 5 – ų darbų) siųsti el. paštu residencies@rupert.lt iki 2014 m. spalio pirmosios, trečiadienio, imtinai. Prašome visus dokumentus pildyti ANGLŲ kalba.

Taikomas 10 – ies eurų aplikavimo mokestis, padengiantis administracines išlaidas. Sumokėti galima per PayPal prieigą Rupert tinklapyje nuo rugsėjo 10 d. iki spalio 5 d. Mokėjimas gali būti atliktas priduodant paraišką arba vėliau.

Atranka rezidencijoms nėra paremta kandidatų akademiniu arba profesiniu išsilavinimu. Sėkmingi kandidatai bus pakviesti į Skype interviu su priėmimo žiuri, vyksiančius netrukus po paraiškų priėmimo pabaigos.

Kvietimas teikti paraiškas

Paraiškos forma