Kvietimas teikti paraiškas trumpai rezidencijai Rupert

Rupert skelbia papildomą atranką Lietuvoje šiuo metu esantiems menininkams, kuratoriams, tyrėjams 3-4 savaičių trukmės rezidencijai š. m. vasario mėnesį. 

Karantino metu laikinai apribojus Rupert tarptautinės rezidencijos veiklą kviečiame šalyje šiuo metu esančius menininkus, kuratorius, tyrėjus aplikuoti 3 – 4 savaičių trukmės nemokamai rezidencijai. Pirmasis trumpųjų rezidencijų etapas vyks nuo šių metų vasario 5 d. iki vasario 28 d. su galimybe pratęsti. Kiti etapai priklausys nuo pandemijos valdymui skirtų apribojimų. 

Prašome laiškus su projekto pasiūlymu (iki 300 žodžių), motyvaciniu laišku (iki 300 žodžių), CV, darbų portfolio pdf formatu (vienas dokumentas) siųsti adresu residencies@rupert.lt iki vasario 3 dienos, trečiadienio vidurnakčio. 

Rupert rezidencija įsikūrusi vaizdingame Valakampių rajone, prie Neries upės bei mažo paplūdimio, apsupta laukų ir miško. Menininkų rezidencijos įrengtos Lietuvos architekto Audriaus Ambraso suprojektuotame TechArts pastate. Kiekvienam rezidentui suteikiama individuali studija su antresole (iš viso užimanti apie 52 kv. metrus), kuria leidžiama naudotis kaip kūrybos ir tyrimų erdve rezidencijos metu. Studijose yra baldai ir nemokamas bevielis internetas. Pastate taip pat yra skaitykla, virtuvė, kuria gali naudotis rezidentai. Dviračiu, viešuoju transportu ar automobiliu galima lengvai pasiekti maisto prekių parduotuvę, miesto centrą. Rezidencijų studijos yra įsikūrusios antrame pastato aukšte ir pasiekiamos laiptais, pastate lifto ar rampos nėra.

Dėl korona viruso epidemijos, rezidencijos veikla vyks griežtai laikantis Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos naujausių saugumo reikalavimų ir judėjimo, karantino ir izoliacijos apribojimų. Atrankoje kviečiame dalyvauti tik šalyje jau esančius ir privalomą 14 dienų saviizoliacijos periodą po paskutinės kelionės praėjusius asmenis. Viena studija galės naudotis tik vienas žmogus, o dalis konsultacijų, studijų vizitų ir bendradarbiavimų su rezidentais bus organizuojami nuotoliniu būdu, pasitelkiant rezidencijos komandos patirtį ir kontaktus.  

Atranka vyks nuotoliniu būdu, su atrinktais kandidatais susisieksime el. paštu.
Turintiems papildomų klausimų, prašome rašyti į info@rupert.lt

Rupert veiklas remia Lietuvos kultūros taryba
Rezidencija yra nemokama dėka kūrybinių industrijų centro TechArts paramos.

Nuotrauka: Luīze Rukšāne studija, 2020