Marina Vishmidt: “Apie jutimą, arba kokios yra šiuolaikinės patoso formos?”

Šį trečiadienį, kovo 23 d., 17 val. Malūnų g. 3 (Vilniaus dailės akademijoje – C1, 102 auditorijoje pirmame aukšte, doktorantūros skyriuje) Rupert kviečia į Marinos Vishmidt paskaitą apie šiuolaikines patoso formas (!) ir jutimą. 
Savo paskaitoje Marina Vishmidt pabandys nuausti šiuolaikinės teorijos simptomatologiją, apžvelgdama ir akademines jos formuluotes, ir sklaidą neformaliuose kultūrinės teorijos šaltiniuose, tarp kurių meno pasaulis užima vis svarbesnę vietą. Paskaitoje atsisakoma įprasto perskyrimo tarp tendencijų, susigrupuojančių po “afekto” vėliava ir atstovaujančių naujai atrastą “racionalizmo” idėją.

Marina Vishmidt yra Londone gyvenanti rašytoja ir redaktorė, daugiausiai nagrinėjanti meno, darbo ir vertės klausimus. Ji yra publikacijų Speculation as a Mode of Production (būsima: Brill) ir A -Autonomy (kartu su Kerstin Stakemeier; būsima: Textem ir Mute) autorė. Ji reguliariai bendradarbiauja su Anthony Iles ir Melanie Gilligan. Marina Vishmidt publikuoja tekstus žurnaluose Mute, Afterall, Texte zur Kunst, ir The South Atlantic Quarterly, bei įvairiose rinktinėse ir kataloguose, tarp kurių naujausia – Anguish Language (2015: Archive Books). Ji dirba Olandijos menų instituto teorijos fakultete, dėsto istorijos ir videomeno kritikos kursą Braitono universitete ir anksčiau yra dėsčiusi Berlyno menų universitete, Sandbergo institute, Central Saint Martin’s ir Goldsmiths koledžuose.

Tai ketvirtoji paskaita Rupert kartu su Oslo nacionaline menų akademija (Norvegija) ir Living Art muziejumi (Islandija) organizuojamame cikle, lydinčiame parodą “Dvigubas mazgas”, šiuo metu rodomą Living Art muziejuje Reikjavike, Islandijoje.
Šią paskaitą papildys to paties pavadinimo Marinos Vishmidt tekstas “Dvigubo mazgo” leidinyje, pasirodysiančiame balandžio mėnesį. Leidinyje taip pat bus publikuojamos Ninos Power, Floriano Cramerio, Travis Jeppeseno ir Joshua Simono esė, o jį redaguoja Maya Tounta.

Projektą „Tarpdisciplininio meno projektas „Emocijų politika: menas išplėstame lauke“ bendrai finansuoja Islandija, Lichtenšteinas ir Norvegija pagal EEE finansinį mechanizmą ir Lietuvos Respublika.

Paskaita vyks anglų kalba.

Dėkojame Vilniaus dailės akademijai