Menininkas ir klajūnas

 

Savo esė apie pašto ir korespondencijos meną, Edward M. Plunkett subtiliai teigia, kad komunikacija kaip meno forma yra sena tradicija, prasidėjusi nuo Kleopatros Cezariui atsiųsto kilimo… “Viduramžiais Šarlemanas sulaukė dramblio, atsiųsto Bagdado kalifo, iš “Tūkstančio ir vienos nakties” žinomo Harouno al Rashido. Renesanso laikotarpiu rūmininkai vieni kitiems įteikdavo pilių formos tortus, apgyvendintus liliputų. Karolis I ir karalienė Henrieta buvo Bekingemo kunigaikščio apdovanoti pyragu, kuriame lindėjo įsitaisęs žymus liliputas. Dabar valstybių vadovai rimtai žiūri į savo komunikacijas, net ir pasiilgdami dadaistiškojo jų aspekto.” M. Plunkett, “Art Journal”, 1977 m. pavasaris.

Rupert projektui Art Vilnius ’14 meno mugėje laiškus ir siuntinius atsiuntė esami bei buvę rezidencijų ir edukacinės programų dalyviai: Felicia Atkinson/ Shelter Press, Nick Bastis, David Bernstein, Vytenis Burokas, Alberto Garcia del Castillo, Chloe Cooper, Lucas Dillon, Allison Gibbs, Daniel Glendening, Tim Kliukoit, Vsevolod Kovalevskij, Louise Menzies/ Alex Davidson, Maya Mikelsone, Mariona Moncunill, Robertas Narkus, Carl Palm, Soeren Rosenbak, Sebastian Rozenberg, Viktorija Rybakova, Augustas Serapinas ir Robin Vanbesien. Laisvai atliepdami pašto meno tradicijas, kildinamas iš Niujorko korespondencijos mokyklos ir Ray Johnson kūrybos, Fluxus amžinojo tinklo ir vėlesnių šios meno formos virtualių interpretacijų, dalyviai Rupert atsiuntė iškarpas, plakatus, atvirukus, laiškus, reprodukcijas, rastus objektus, publikacijas, tekstus ir elektroninius laiškus, kurie eksponuojami Rupert stende. Laikantis pašto meno parodos taisyklių, nė vienas iš darbų neparduodamas.

Kartu su atsiųstais darbais Rupert eksponuoja David Bernstein rankų darbo stalą “Į sveikatą panelei, stovinčiai po stalu ir užsiimančiai karatė”, kūrinį, užsimezgusį kartu su Jurgiu Paškevičium sukurtame tekste “Thinging”. Žodžių žaismas tekste sukuria potencialų objektą, o potencialus objektas – žodžių žaismą.

Meno mugė Art Vilnius ’14 vyksta birželio 18 – 21 d. Litexpo parodų centre (Laisvės pr. 5, Vilnius)