Meno ir edukacijos centras Rupert pristato tarptautinius menininkus „Art Vilnius’17“ mugėje

Birželio 8 – 11 d. meno ir edukacijos centras Rupert dalyvaus aštuntojoje šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius‘17“. Tarptautinių menininkų kūrinius Rupert eksponuos projektų salėje, kurioje išskirtines ekspozicijas pristatys meno institucijos ir individualūs menininkai.

Rupert pristatomi menininkai:

James Lewis (UK/AT)

Jenine Marsh (CA)

Anna-Bella Papp (RO/BE)

Miša Skalskis (LT/NL)

Anastasija Sosunova (LT)

Andrea Zucchini (IT/UK)

Parodos kuratoriai: Maximilian Gallo, Justė Jonutytė, Adomas Narkevičius

 

Projekto koordinatorė: Ieva Malikėnaitė

Rupert meno ir edukacijos centras pristato šešių jaunų, bet jau tarptautinėje meno rinkoje atpažįstamų menininkų darbus, specialiai sukurtus „ArtVilnius‘17“ mugei. Paroda meno mugėje apsvarsto medžiagiškumo ir individualumo architektūrinėse erdvėse sampratas, o taip pat ir pačias eksponavimo ir buvimo žiūrovu patirtis. Paroda sudaryta taip, kad jos mastelis lieka neapibrėžtas, o žiūrovo pozicija nėra vienintelė, užbaigianti parodos interpretacinį lauką. Eksponatai tarsi atšauna atgal antropocentriškam žvilgsniui, taip nurodydami į kitą, nežmogiško buvimo galimybės, sluoksnį. Ši galima „būtybė“ pati sau apmąsto parodinės erdvės statusą, kas yra medžiagiškumas, kaip materialios ir biologinės formos atskiriamos, individualizuojamos ir įvertinamos.

Rupert yra meno ir edukacijos centras, siekiantis užtikrinti glaudų bendradarbiavimą tarp menininkų, mąstytojų, tyrėjų ir kitų kultūrinio lauko dalyvių per tarpdisciplinines meno ir rezidencijų programas. Ši žiniomis grįsta kūrybinės produkcijos platforma ne tik organiškai įsilieja į  Vilniaus sociokultūrinę bendruomenę, bet ir suteikia meninėms veikloms stiprų tarptautinį kontekstą.

Kviečiame apsilankyti Rupert stende 4.05, esančiame 4-oje „Litexpo“ parodų rūmų salėje (Laisvės pr. 5, Vilnius).

Dėkojame Anastasijos Sosunovos meno kūrinių rėmėjams UAB „Topplastas“ – direktoriui Petrui Lungiui ir Vyr. finansininkei Agnelei Balsienei.

Daugiau informacijos apie mugės darbo laiką bei bilietus rasite čia.

Nuotrauka – Anastasija Sosunova. Betula Pendula. 2017. 57x8x7

Projektą parėmė Vilniaus miesto savivaldybė