Meno pievos: Arvydas Umbrasas ir Artūras Medvedevas

Kūrybinių industrijų centras Pakrantė, bendradarbiaudamas su meno, rezidencijų ir edukacijos centru Rupert, kviečia į neformalių renginių ciklą su įvairių sričių Lietuvos meno atstovais –„Meno pievos“.

Pirmasis „Meno pievų“ ciklo renginys – liepos 23 dieną 18 val. Jo metu, skulptorius Arvydas Umbrasas pristatys už Pakrantės pastato esančią lauko skulptūrų instaliaciją „Gausa – krentančios žvaigdžės“ ir kartu su astrofotografu Artūru Medvedevu kvies artimiau susipažinti su naktiniu dangumi bei dalinsis patirtimi, kaip specialios įrangos pagalba galima stebėti it užfiksuoti naktinius dangaus kūnus.

Daugiau apie instaliaciją ir renginį:

Už kūrybinių industrijų centro Pakrantė esančioje pievoje, nuo liepos 7 dienos galima aplankyti Arvydo Umbraso trijų lauko skulptūrų instaliaciją „Gausa – Krentančios žvaigždės“ (ang. Abundance – Shooting stars). Įvairiaspalvių meteorų ir antgamtiškų superherojų įkvėptas instaliacijos autorius šiuo darbu kviečia permąstyti nusistovėjusius savęs suvokimo matus. 

Kūniškai atpažįstamos, spermatozoidus primenančios krentančios žvaigždės yra vizuali metafora apibendrinanti žmogaus, individo ir visuomenės potenciją. „Šis kūrinys apima temas, susijusias su artimu ryšiu tarp popkultūros mitų ir žmogaus. Mes dažnai neįvertiname ar nepastebime jų įtakos besiformuojančiuose žmonių lūkesčiuose“, – teigia Rupert rezidentas, skulptūrų autorius Arvydas Umbrasas.

Skulptūros buvo kuriamos Bijutiškio k., Molėtų raj., ne per toliausiai nuo Molėtų astronomijos observatorijos ir Lietuvos etnokosmologijos muziejaus, kuriame saugomas ir už Žemę senesnis meteoritas, tapęs šio projekto įkvėpimo šaltiniu. Fizinis sąlytis su meteoritu autorių privertė susimąstyti ir tiksliau įvertinti kasdienius erdvės, laiko ir atstumų matus. Delne jaučiama kosminė metalo nuolauža, gludinta kosminės erdvės veiksnių, trumpam suardo civilizuotą pasaulėjautą. Pilnas kūrinio aprašymas čia

Tai pirmasis renginių ciklo ,,Meno pievos” renginys. Susitikimai su Lietuvos menininkais ir kūrėjais Pakrantėje vyks kiekvieną savaitę iki rugsėjo mėnesio pabaigos, ciklo programą rasite čia.

Ciklą rengia kūrybinių industrijų centras Pakrantė, bendradarbiaudamas su meno, rezidencijų ir edukacijos centru Rupert.

Iki Pakrantės kviečiame atvykti 15 autobusu, kuris išvyksta iš Tverečiaus stotelės kas valandą ir sustoja Antrojo paplūdimio stotelėje tiesiai priešais Pakrantės pastatą. Tikslus autobusų tvarkaraštis čia.
Taip pat kviečiame rinktis draugišką gamtai transportą – dviratį arba naudotis CityBee – imu ir važiuoju.

Renginių ciklą „Meno pievos“ remia Lietuvos kultūros taryba.
Projekto „Gausa – Krentančios žvaigždės“ rėmėjas – verslininkas, kultūros ir meno mecenatas Steponas Kvietkauskas.