Olga Krykun

Olga Krykun (g. 1994, Odesoje, Ukrainoje) Prahos menų, architektūros ir dizaino akademijoje (Supermedijų studijose) įgijo bakalauro laipsnį ir ten pat tęsė magistro studijas tapyboje, kurias baigė 2021 m. Jos baigiamasis darbas buvo nominuotas StartPoint premijai. Studijų metu ji atliko tarptautines stažuotes fotografijos ir audiovizualinių menų departamente Atėnų taikomųjų mokslų universitete (T.E.I.), Konstfack menų, amatų ir dizaino universitete Stokholme ir Nacionaliniame Taivano menų universitete. 2022 m. ji laimėjo Jindřich Chalupecký apdovanojimą

Olga savo kūryboje naudoja įvairias medijų rūšis: tapybą, objektus ir vaizdo įrašus, kuriuos vėliau jungia į sudėtingas instaliacijas. Derindama išgalvotų pasakojimų elementus su nuorodomis į realius kultūrinius ir socialiai aktualius simbolius, menininkė kuria sau prieštaraujančią mūsų dienų mitologiją. Ji dirba su tokiomis temomis kaip tapatybė, visuomenės susiskaldymas, įtampa, kylanti dėl savo trokštamos ir realios versijos neatitikimo bei iš to atsirandančios baimės. 

Menininkės praktika tvirtai remiasi intuicija, emocijomis ir asmenine patirtimi, į kuriuos ji žvelgia pasitelkdama savitą vizualinį stilių ir specifinę estetiką. Dėl šių priežasčių kūriniai primena siurrealistines vizijas ar savotišką sapnavimo sukeltą transą, suteikiantį žiūrovui įtaigią patirtį.

Rezidencija įgyvendinama bendradarbiaujant su Jindřich Chalupecký Society.

Images: 4X9A1892 (viršuje); CJCH2022, Jan Kolsky nuotr. (apačioje)