RUPERT ATVIRA STUDIJA Su menininkais Ricki Dwyer, Saskia Fischer ir rašytoja Yassmin Abdel-Magied

Atsisveikinimo su 2022-aisiais proga, norime Jus pakviesti į paskutinį šių metų Rupert renginį – Atvirą studiją, kurioje dalyvauja trys dabartiniai Rupert rezidentai, pristatysiantys savo kūrybą instaliacijos ir skaitymų forma. Labai lauksime Jūsų prisijungiant pokalbiui kartu su menininkais, Rupert komanda ir svečiais, bei pasivaišinti vynu ir užkandžiais.

Data: Gruodžio 29 d.
Atsidarome: 18:00
Pradžia: 18:30

Vieta: „Tech Arts“ galerija (Vaidilutės g. 79, Vilnius)
Renginys vyks anglų kalba

Ricki Dwyer praktika – medžiagiškumo, pramonės ir somatikos sankirta, nagrinėjanti audimą ir amatus tiek iš teorinės, tiek iš praktinės perspektyvų. Dwyer kūryboje reiškia pagarbą idėjai, jog drapiruotė yra tarsi svarstymas, kad daiktai niekada nekrenta toje pačioje vietoje antrą sykį. Ricki pristatys naujų darbų seriją – austų kūrinių grupę, serijiniu būdu pagamintą audimo staklėmis. Kiekviena audeklo dalis eksponuojama tarsi gestas, atsižvelgiantis į kitas medžiagas – vašką, popierių, aliuminį ar betoną. Skulptūros atliepia Vilniaus architektūrines formas ir Rupert galerijos erdvę. Tai skulptūrinės praktikos dalis, kur medžiagų formos savybės informuoja apie jauseną. Įtampos, paramos ar pridengimo akimirkos išreiškia stresą, rūpestį ar apsaugą.

Saskia Fischer – tarpdisciplininė menininkė, dirbanti su vaizdais, objektais, tekstais ir aplinka. Jos meniniai tyrimai susiję su paradigmomis, formuojančiomis ir informuojančiomis kraštovaizdį kaip kultūrinių ir socialinių vertybių atspindį. Šie tarpdisciplininiai tyrimai skleidžiasi fotografijų ir instaliacijų forma, sintetinant skirtingas medijas, apjungiančias architektūros, judrumo, urbanistikos, kraštovaizdžio dizaino, sodininkystės, lyčių studijų ir meno istorijos motyvus. Saskia pasidalins „Miestas yra miškas“ –  tekstu, nuolatos vystomu greta jos meninės praktikos.

Yassmin Abdel-Magied yra rašytoja bei lektorė politikos, kultūros ir technologijų temomis. Praeityje mechanikos inžinierė ir socialinio teisingumo gynėja bei aktyvistė, Yassmin išleido ne vieną knygą, pvz. esė rinkinį „Kalbant apie revoliuciją“ (ang. Talking About Revolution), romaną paaugliams „Klausyk, Layla“ (ang. Listen, Layla)  ir kt. Ji taip pat užsiima rašymu teatrui bei televizijai. 2022 m. Yassmin parašė pjesę „Nėra išėjimo“ (ang. No Escape) kartu su Tamasha dramaturgų kolektyvu. Visa savo kūryba Yassmin pasisako už teisingesnį ir saugesnį pasaulį visiems. Rezidencijos Ruperte metu Yassmin dirbo ties savo šeštosios knygos, „Jūroje“, rankraščiu. „Jūroje“, kur veiksmas vyksta atviroje jūroje esančioje naftos platformoje, nagrinėjamas laikas, likus savaitėms iki tragedijos, gilinantis į žmogišką nelaimių dinamiką. Yassmin perskaitys šio rankraščio ištraukas.

Daugiau informacijos apie rezidentus čia.

Būsime dėkingi, jei apie dalyvavimą pranešite iš anksto:
info@rupert.lt

Rupert veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Rėmėjai: „Tech Zity“

Iki „Tech Arts“ galerijos galima atvykti 15 autobusu, kuris išvyksta iš „Tverečiaus“ stotelės kas valandą ir sustoja stotelėje „2-asis paplūdimys“ tiesiai priešais „Tech Arts“ pastatą. Tikslus autobusų tvarkaraštis: bit.ly/bus_15

Nuotraukų galerija viršuje: Ricki Dwyer kūrinys, Saskia Fischer kūrinys, Yassmin Abdel-Magied knygos viršelis

Fotografas: Andrej Vasilenko