Parodos uždarymo savaitės renginys

Ketvirtadienį, liepos 18 d. 18 val. RUPERT kviečia į J. Meko parodos „Leiskite man svajoti utopijas”  uždarymo savaitės renginį. Vakaro programą sudaro dvi dalys: pirmoje dalyje nuo 18 valandos vyks pokalbis anglų kalba tarp rašytojo ir vertėjo Vyt Bakaitis, rašytojo Juliaus Kelero ir vieno parodos kuratorių Yates Norton. Pokalbio tema — Meko poezijoje nagrinėjamos temos ir poezijos vertimo iššūkiai. Antroje renginio dalyje nuo 19 valandos vyks poezijos skaitymai lietuvių bei anglų kalbomis. Bus skaitoma renginyje dalyvaujančių savo tekstus parodai dedikavusių Lietuvos autorių bei Jono Meko poezija, dalijamasi įžvalgomis ir prisiminimais. Dalis skaitomų tekstų sukurta specialiai parodos kontekstui ir bus vėliau publikuojami RUPERT interneto puslapyje. Į renginį veš nemokamas autobusas iš Vilniaus centro, registruotis kelionei iš anksto galima čia.

Dalyviai

Vyta Bakaitis (g. 1940 m.) yra amerikiečių vertėjas, redaktorius ir poetas, gimęs Lietuvoje ir gyvenantis Niujorke. Jo pirmąją poezijos rinktinę „City Country“ (1991 m.) sekė „Deliberate Proof“ (2010 m.). Jis yra ne kartą vertęs lietuvių poeziją, įskaitant Jono Meko ir Juliaus Kelero darbus.

Vaiva Grainytė (g. 1984) – rašytoja, poetė, dramaturgė. Autorės kūryba dažnai peržengia rutininio rašymo ribas ir tampa neatsiejama tarpdalykinio polilogo dalimi. Jos rašymo stilius pasižymi visai jos kūrybai būdingomis savybėmis: asmeninė ir kolektyvinė atmintis, kasdienybė ir socialinės problemos dera su ironišku poetiniu požiūriu. 2019 m. pasirodė Vaivos poezijos knyga „Gorilos archyvai” („Rašytojų sąjungos” leidykla). 

Monika Kalinauskaitė yra rašytoja ir kuratorė, gyvenanti Vilniuje. Ji yra grafinio romano „The Great Outdoors“ (TLTRPreß, Berlynas, 2017 m.) bendraautorė ir nepriklausoma kuratorė bei kultūros vadybininkė, daugiausia dirbanti su jaunais menininkais bei rašytojais. 

Aušra Kaziliūnaitė – keturių poezijos knygų autorė. Praėjusiais metais jos eilėraščių rinkinys  „Mėnulis yra tabletė“ (Parthian Books, 2018) išverstas į anglų kalbą. Šią knygą literatūros ekspertas Jayde Will įtraukė tarp penkių geriausių Baltijos literatūros kūrinių, kurie neseniai buvo išversti į anglų kalbą. Kaziliūnaitės eilėraščiai įtraukti į antologiją „How the Earth Carries Us. New Lithuanian Poets“ ( Lietuvos kultūros institutas, 2017 m.) bei „New Baltic Poetry Anthology (Parthian Books, 2018)(Parthian Books, 2018). 

Julius Keleras (g. 1961) – poetas, fotografas, vertėjas, tarptautinio PEN klubo narys, Lietuvos rašytojų sąjungos narys, Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys. Fotografuoja, bando rašyti dramas. Išleido eilėraščių rinkinius „Žiemos valtys“ (1988), „Baltas kalėdaitis“ (1990), „Sauja medaus“  (1995), „XL eilėraščiai“ (1998), „sniegas, benamis, krentantis“ (2007). J. Kelero poezija barokiška, meditacinė, atspindinti pasaulinės istorijos ir kultūros įvaizdžius.

Valentinas Klimašauskas yra kuratorius ir rašytojas. 

Laima Kreivytė–  menotyrininkė, rašytoja, menininkė. Domisi vaizdo ir teksto sąveikomis, kuruoja parodas. L. Kreivytė yra išleidusi eilėraščių rinkinį „Sapfo skai(s)tykla“ (2013), knygas apie dailininkus Kęstutį Zapkų ir Mariją Teresę Rožanskaitę. Kuria performansus ir dalyvauja parodose su grupe Cooltūristės.

Paulina Eglė Pukytė yra menininkė, rašytoja ir kuratorė. Rašo kritinius ir satyrinius straipsnius kultūros temomis ir eksperimentinę literatūrą. Kuria įvietintas intervencijas, judantį ir nejudantį vaizdą ir konceptualius projektus, naudodama rastus vaizdus ir rastus tekstus, dažnai pasitelkdama sutapimus, atsitiktinumus ir apribojimus. Poetiški ir kritiški, juokingi ir rimti, jos darbai apverčia prasmes ir keičia požiūrio kampus, dekonstruoja socioideologinius mitus bei sociokultūrines klišes. Pukyte taip pat dalyvauja viešosios erdvės ir paminklinimo diskurse ir 2017 m. kuravo 11-ąją Kauno bienalę “Yra ir nėra. Paminklo (ne)galimybės klausimas”.

Rokas Pralgauskas yra vizualių menų atstovas, poetas ir muzikantas, gyvenantis Vilniaus mieste. Rokas yra Lietuvos Fotomenininkų Sąjungos narys. Menininkas dalyvauja grupinėse, bei personalinėse parodose, taip pat, yra išleidęs dvi autorines knygas. Poetas gyvena su šuniu ir kate septintame aukšte, kur augina gėles balkone.

Sara Poisson (g. 1964) – poetė, prozininkė, eseistė. 1999–2016 išleido devynias knygas: keturias eilėraščių, du romanus, vieną novelių ir du esė rinkinius. 

Anastasia Sosunova (g. 1993 m.) yra vizualaus meno kūrėja, gyvenanti Vilniuje. Sosunova yra įgijusi grafikos bakalauro ir skulptūros magistro laipsnį Vilniaus dailės akademijoje. Jos kūryba, apimanti videodarbus, instaliacijas, skulptūrą ir grafiką mezga skirtingų mastelių dialogą, manipuliuodama asmeniškomis istorijomis ir subtiliais materijos gestais, sekdama jų įsipynimus į platesnius pasakojimus. Sosunova yra eksponavusi savo darbus Šiuolaikinio meno  1centre, Rupert, Editorial projektų erdvėje ir Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje; taip pat Cubitt Londone, The Sunroom Ričmonde, Survival Kit festivalyje Rygoje, I: projektų erdvėje Pekine. 

Jolanta Zabarskaitė (1961) – kalbininkė. Ji tyrinėja semantiką, garsų simbolizmą, kalbos ekonomiką, lingvistines technologijas. Už indėlį į informacinės visuomenės plėtrą gavo „Naujojo knygnešio 2016“ apdovanojimą. Moko originalaus kalbos kūrybiškumo metodo, o labiausiai didžiuojasi tuo, kad kartu su kitais rašė akademinį „Lietuvių kalbos žodyną“.  

Pagrindiniai parodos ir renginių rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, Pakrantė ir Vilnius Tech Park, Ekspobalta

Partneris: Lietuvos kultūros institutas

Informacinis partneris: 15 min

Rėmėjai: „Būkčia„ , UAB Biržų duona