Paskelbti nauji 2014-2015 m. Rupert edukacinės programos dalyviai

Rupert žiuri – Lolita Jablonskienė (Nacionalinės dailės galerijos direktorė), Jonas Žakaitis (Rupert valdybos narys), Augustas Serapinas (menininkas, Rupert edukacinės programos alumnas), Maya Tounta (Rupert kuratorė) ir Justė Jonutytė (Rupert meno direktorė) – atrinko šešis naujus dalyvius trečiajai Rupert edukacinei programai. Šiais metais programoje dalyvaus Julijus Balčikonis (LT), Jamie Kane (UK), Ieva Kraule (LV), Kristina Skaldina (LT), Jonas Vaitiekūnas (LT) ir Lina Zaveckytė (LT). Jų laukia metai kūrybinių dirbtuvių ir paskaitų, kurias ves Miroslaw Balka, Kasia Redzisz, Ieva Misevičiūtė, Michael Portnoy, Laure Prouvost, Nicolaus Schafhausen, Mårten Spångberg, Isla Leaver-Yap ir kiti. Taip pat dalyvių laukia kelionės po Lietuvos regionus kartu su menininkais Antanu Gerliku, Juozu Laiviu, Julijonu Urbonu ir filosofu Kristupu Saboliumi bei kino seansų programa, sudaryta menininkų Liudviko Buklio ir Gintaro Didžiapetrio. Tuo pačiu programos dalyviai individualiai dirbs su mentoriais ir savarankiškai plėtos savo projektus.

Julijus Balčikonis (g. 1981 m. Lietuvoje) įgavo fotografijos ir medijos meno magistro laipsnį Vilniaus dailės akademijoje. Jo menininė praktika daug semiasi iš istorinių temų ir kolektyvinės atminties, apimdama įvairius laiko ir erdvės sutapimus. Rupert edukacinės programos metu Julijus dirbs ties nauju projektu “Kelionės laiku galimybės”, nauja gerai žinomo naratyvo, pasikartojančio mitologijoje, literatūroje ir kine, interpretacija. Julijus šį naratyvą keis pritaikydamas vietiniam peizažui ir istorijai ir taip paversdamas tai universaliu pasakojimu erdvėlaikyje.

Jamie Kane (g. 1989 m. Jungtinėje Karalystėje) šiuo metu gyvena ir dirba Glazge. Jis įgijo skulptūros ir žemės meno bakalauro laipsnį Glazgo meno mokykloje ir architekto kvalifikaciją Mackintosh architektūros mokykloje. Rupert edukacinės programos metu dirbs su trumpametražiu filmu kaip būdu apmąstyti santykius su laiku ir artifaktiškumu, geologinę giliojo laiko idėją naudomas kaip atspirtį. Dirbdamas su skulptūra, videomedžiaga ir fotografija jis įvertina, kaip akimirksnio santykiai gali keisti, mažinti arba keisti potencialą supratimui.

Ieva Kraule (g. 1987 m. Latvijoje) šiuo metu studijuoja vizualinių komunikacijų magistro programoje Latvijos dailės akademijoje, prieš tai studijavusi tapybą ir keramiką. Kartu su kitu latvių menininkų Kaspars Groševs Ieva vadovauja “247” nekomercinei galerijai Rygoje. Ieva dirba su skirtingomis medijomis: fotografija, video, keramika, tapyba ir kitomis. Savo darbuose ji referuoja sovietinę architektūrą ir taikomąją dailę, atsekdama asmeninių ir kolektyvinių estetinių kodų pradžią. Rupert edukacinės programos metu Ieva dirbs su trumpų istorijų rinkiniu, iliustruotu vaizdais, ištrūkusiais iš puslapio stačiakampio ribos. Tie skirtingų technikų ir dydžių “pabėgėliai”, veikiantys labiau kaip abstraktus priedas nei tiesioginė rašto iliustracija, galiausiai įgaus parodos formą.

Kristina Skaldina (g. 1989 m. Lietuvoje) dirba su šiuolaikiniu šokiu ir kūno judesio terapija, apimančia autentišką judesį, kūno anatomiją ir somatinę psichologiją. Rupert edukacinės programos metu ji dirbs su “Atsipalaidavimo CD”, įkvėptą garsų, verbalinių artikuliacijų ir vaizdų, siekiančių sužadinti meditatyvaus, aktyvaus klausymosi būseną ir matymą bei susitelkimą į esamąjį momentą. Ji tikisi, kad projektas turės ir garsinę, ir performatyvią vizualią išraišką.

Jonas Vaitiekūnas (g. 1990 m. Lietuvoje) gyvena ir dirba Vilniuje. 2013 m. jis baigė skulptūros bakalauro studijas Vilniaus dailės akademijoje ir neseniai dalyvavo “Neatsakytajame Q”, grupinėje jaunų Lietuvos menininkų parodoje. Jonas savo kūrybą apibūdina kaip lankstų kūną, paremtą eksperimentavimu ir santykiaviu su įvairiomis aplinkomis. Jonas kuria instaliacijas, sukonstruotas iš medžiagų, rastų aplink ar pačiose eksponavimo vietose. Jis domisi vaizduotės ir realybės sankirta, pajuntama ir atrandama per intuiciją ir improvizaciją. Savo edukacinės programos projektui Jonas semiasi įkvėpimo iš Gastono Bachelardo teksto “Reflections on Daydreaming”. Jo tikslas yra panaudoti Rupert kaip erdvę diskusijai ir kritiniam tobulėjimui, siekiant geresnio svajojimo fenomeno ir jo ryšių su meninine praktika supratimo.

Lina Zaveckytė (g. 1988 m. Lietuvoje) turi fotografijos ir medijos meno magistro laipsnį Vilniaus dailės akademijoje. Ji neseniai dalyvavo “Neatsakytajame Q”, grupinėje jaunų Lietuvos menininkų parodoje Šiuolaikinio meno centre Vilniuje. Lina domisi pokyčio – tiek fizinio, tiek mentalinio – idėja ir tuo, kaip jis gali būti patiriamas kaip buvimo-tarp būsena. Savo Rupert edukacinės programos projekte “More No More” ji tirs ryšius tarp pokyčio ir kūrybos pasitelkdama meteoritus, metaforas, jautrius kūno kontūrus, lytėjimo pojūtį ir troškimą išpildyti svajones.