Patiriant architektūrą kitaip; permąstant prieinamumą ir įtraukimą

Rupert kviečia į dviejų dalių dirbtuves su Gabriele Gervickaite ir Jos Boys bei Zoe Partington iš DisOrdinary Architecture projekto. Dirbtuvės vyks lapkričio 27 d. 19:00-21:00 val. (EET) ir lapkričio 28 d. 12:00-14:00 val. (EET) Zoom platformoje. Registracija privaloma (iki 25 dalyvių). Jei turite prieinamumo poreikių, pavyzdžiui subtitrų renginio metu, prašome paminėti tai registracijos formoje arba susisiekti su mumis el. paštu info@rupert.lt iki lapkričio 24 dienos. Mes atsižvelgsime į šiuos poreikius. 

Dirbtuvėse nagrinėsime architektūrinį įtraukimą tradiciniuose, dažnai aplinkoje matomuose prieinamumo dizaino sprendimuose. Sujungdami kūrėjų su negalia patirtis, prašysime negalios neturinčių kūrėjų apmąstyti jų pačių kūnus. Sieksime parodyti, kad kiekvieno mūsų savitumas gali būti ne problema, o kūrybinė jėga dizaino sprendimuose.

Dirbtuvės skirtos architektams bei su šia sritimi susijusiems profesionalams, edukatoriams ir studentams; taip pat dirbantiems kultūriniame ir menų sektoriuose.  Dirbtuvėse bus kvestionuojamas mūsų suvokimas apie negalią, gebėjimą ir suprojektuotų erdvių dizainą.

Dirbtuvių aprašymas

1 diena: PENKTADIENIS, lapkričio 27 d. 19:00-21:00 val.

19.00 – 19.30 Dirbtuvių įžanga, pradžia

19.30 – 20.15 1-as užsiėmimas (45 minutės) Gabrielė Gervickaitė pasakos apie savo darbo patirtis, ves diskusiją apie įkūnytas kūrybines praktikas bei mūsų skirtingą ir įvairų gyvenimo būdą 

20.15 – 21.00 2-as užsiėmimas (1 valanda)  Zoe Partington paskaita apie jos veiklas  +  supažindinmas su ‘space explorers’ veikla bei emocinio, jausmingo, kūrybiško erdvių prieinamumo nagrinėjimas (kuris vyks tarp užsiėmimų individualiai arba / ir  grupėse).

introduction to ‘space explorers’ activity, mapping the emotional, sensual, imaginative accessibility of a space (to be undertaken between sessions, individually and/or in groups). 

2 diena: ŠEŠTADIENIS, lapkričio 28 d. 12:00 – 14:00  val.

12.00 – 13.00 Dalyvių refleksija į pirmos dienos užsiėmimus, diskusija apie dizaino pradžią įvairių žmonių kontekste

13.00 – 13.30 3-ias užsiėmimas. Jos Boys paskaita apie idėjas bei įrankius prieinamumo ir įtraukties temų permąstymui 

13.30 – 14.00 Finalinė diskusija, rekomendacijos tolesniems žingsniams

Biografijos

Jos Boys – tyrinėtoja, edukatorė, žurnalistė ir fotografė. Jos studijavo architektūrą ir daugelį metų dirba feministinio ir bendruomeniškumu grįsto dizaino veiklose. Ji taip pat yra The DisOrdinary Architecture Project bendraįkūrėja, šiuo metu taip pat dirba UCL universiteto Bartlett Factory of Built Environment fakultete Londone. Jos parašė Doing Disability Differently: an alternative handbook on architecture, dis/ability and designing for everyday life” bei redagavo Disability, Space, Architecture: A Reader” (Routledge 2017) akademinius leidinius.

Zoe Partington yra menininkė, dirbanti su stipriomis audio, vizualinėmis ir jutimo instaliacijomis neįgaliųjų erdvės patyrimui ir suvokimui. Jos veikla glaudžiai susijusi su pačios Zoe regos praradimu, kuris kardinaliai pakeitė jos tolimesnę veiklą. Zoe taip pat konsultuoja, audituoja bei dirba kaip lygybės instruktorė kultūriniame sektoriuje, taip pat ji yra viena iš The DisOrdinary Architecture Project bendraįkūrėjų. Šio projekto misija yra Remiantis neįgalių bei kurčiųjų menininkų kūrybiškumu bei patirtimi, kurti ir skatinti erdvę diskusijai apie aplinkos projektavimą”.

Gabrielė Gervickaitė yra Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos narė, šiuo metu Vilniaus dailės akademijoje studijuoja dailės doktorantūrą. Ji yra parodų kuratorė bei meninių socialinių projektų edukatorė.  Gabrielė turi patirties dirbant su žmonėmis turinčiais negalias bei jaunimu, vykdant neformalaus ugdymo metodus. Savo kūryboje nagrinėja kūnų ir medicinos industrijos santykį. Naudodama savo kūną kaip archyvinės medžiagos talpyklą, kuria darbus, o stebėdama šiuolaikinių medijų kanalus, vykstančius socialinius ir politinius reiškinius, tyrinėja, kaip ir kodėl kuriami nenormatyvūs kūniški įvaizdžiai visuomenėje. 

Rupert veiklą remia Lietuvos kultūros taryba. Šios dirbtuvės yra projekto „Who cares“, iš dalies finansuojamo Kūrybiškos Europos programos lėšomis projekto, dalis.