Pijaus Džiugo Meižio koncertas „Geografinės būsenos“

Liepos 26 d. 22 val.
Durys nuo 21 val.
„Zuikio daržas“ (Nidos-Smiltynės pl. 7a)

NMK Naktinio gyvenimo renginių programa – visą vasarą vietiniuose Nidos baruose, klubuose ir kitose draugiškose vietose vykstančių renginių serija, įgyvendinta bendradarbiaujant su Lietuvos kultūros institucijomis.

Paskutinį liepos mėnesio renginį organizuoja „Rupert“. Muzikantas Pijus Džiugas Meižis pristatys savo debiutinį albumą „Geografinės būsenos“. Kūriniuose „Baltoji rožė“, „Druskonis“ ir „Klebonžemis“ klausytojai kviečiami nusikelti į blunkančių prisiminimų užkaborius. Albume tankūs modulinės sintezės sluoksniai išnyra ir vėl pasiklysta pianino melodijose, o tylūs gamtos ir uždarų erdvių triukšmai ir ūžesiai sufleruoja apie dvejopą kompozicijų kilmę.

Pijus Džiugas Meižis – eksperimentinės elektro-akustinės muzikos kūrėjas ir atlikėjas. Moduliarine sinteze paremtos tekstūros ir keliasluoksnės kompozicijos įkurdina Meižio garsą tarp dabartinių moduliarinės sintezės pažibų Caterinos Barbieri, Alessandro Cortini ar Jameso Holdeno ir kužda apie šios muzikos formos istoriją – improvizuotus 1976 m. Suzanne Ciani „Buchla“ koncertus. Elektronikos ir eksperimentinio hiphopo mylėtojams muzikantas puikiai pažįstamas iš ne vienerius metus trukusio bendradarbiavimo su MC Mesijumi ir solo albumų, sukurtų Münpauzn sceniniu vardu. Šiemet Meižis išleido pirmąjį savo albumą – atmosferinės elektronikos rinkinį „Geografinės būsenos”, skirtą įgarsinti susikaupimo ir savęs pažinimo valandas.

Vilniuje įsikūręs meno ir edukacijos centras „Rupert“ savo veikloje mezga artimas partnerystes tarp menininkų, teoretikų, tyrėjų ir kitų kultūros profesionalų, dalyvaujančių tarpdisciplininėse programose ir rezidencijose.

Renginį NMK Naktinio gyvenimo renginių programos kontekste organizuoja kuratorius ir meno istorikas Adomas Narkevičius bendradarbiaujant su Rupert ir „Zuikio daržu“.

Programą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Nuotrauka: Pijus Džiugas Meižis, Pauliaus Leontjev nuotrauka.