Rick Dolphijn: How Art Objects

Liepos 25 d., nuo 18 val. Rupert maloniai kviečia į akademiko, Utrechto ir Hong Kongo universitetų profesoriaus Dr. Rick Dolphijn viešą paskaitą „How Art Objects“. Renginys yra vasaros grupinės parodos „Susipynusios istorijos“ viešosios renginių programos dalis. Paskaita yra nemokama, vyks anglų kalba, Rupert skaitykloje. Paskaitoje Rick Dolphijn aptars materializmo ir naujojo materializmo teorijas temų, nagrinėjamų grupinėje parodoje „Susipynusios istorijos“, kontekste. Anot akademiko, naujasis materializmas prasideda nuo objektą ir subjektą, materiją ir sąmonę, žodžius ir daiktus aktyvuojančių persipynimų. Kaip tai veikia menines praktikas? Kokią vietą menininkai užima pasaulyje ir kokiomis aktyvizmo praktikomis ji/jis užsiima? Ir galiausiai, kas lieka iš meno?

Dr. Rick Dolphijn moksliniai interesai apima filosofiją, meno teoriją, humanitarinius mokslus bei medijų ir performanso teorijas. Be dviejų išleistų knygų: Foodscapes, Towards a Deleuzian Ethics of Consumption (Eburon/University of Chicago Press 2004) bei New Materialism: Interviews and Cartographies (Kartu su Iris van der Tuin, Open Humanities Press 2012), Rick Dolphijn šiuo metu rašo dar vieną monografiją. Mokslininkas yra publikavęs tekstų apie naująjį materializmą, ekologiją ir ekosofiją, meną bei domisi kontinentinės filosofijos ir spekuliatyviojo mąstymo idėjomis. Akademiniai straipsniai išspausdinti moksliniuose žurnaluose: Angelaki, Rhizomes, Collapse ir Deleuze Studies. 

Renginio dieną bus galimybė pasinaudoti nemokamu transportu nuo Vilniaus centro iki Rupert. Rezervuoti vietą galite atlikę registraciją.

Renginį bei parodą „Susipynusios istorijos“ remia: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, Kanados ambasados biuras Lietuvoje, Pakrantė, UAB Exterus