Rupert 10-asis gimtadienis | Laimės ratas

Data: 2022 m. rugpjūčio 20 d., 16:00–24:00 val.
Vieta: Vaidilutės g. 79, Vilnius

Facebook renginys

Galvodami apie Rupert praeitį ir kaip apie ją rašytume mes, įsivaizdavome Laimės ratą, vis išsukantį atsitiktines išgyventas akimirkas, nuotrupas iš reikšmingų etapų ir susitikimų praeityje ir ateityje. Laimės ratas, besisukantis galimybių spektras, iš pradžių buvo sugalvotas kaip tam tikras konceptualus algoritminis aparatas, sequencer’is, įrankis istorijai rašyti ir maišyti. 

Įdomu, kaip fiziškai arba virtualiai atrodytų toks prietaisas (gal jis suktųsi kaip Rupert logotipas?), tačiau kuo daugiau galvojome apie Rupert gimtadienį, tuo labiau Laimės ratas atspindėjo ir pastarųjų dvejų metų Rupert temą apie Magiją ir Ritualus. Kaip viduramžių simbolis, vaizduojantis keturis gyvenimo laikus, saugomas likimo deivės, Laimės ratas dar tryliktame amžiuje nugulė ant Taro kortų, skirtų žaidimams ir vėliau – būrimams. Viduramžiai, ypač tamsieji, savaime yra viena prieštaringiausių istorinių koncepcijų, o Taro kortos galėtų būti laikoma viena ankstyvųjų psichoanalizės formų. Ir taip toliau sukantis tarp idėjų ir istorijos, Laimės ratas išsviedė daugybę atsiminimų apie žmones, dalį kurių paskutinį kartą matėme Rupert „viduramžiais“, ir nors visi išsiilgtieji tikrai netilptų į vieno gimtadienio programą (net pradėjome svarstyti apie kasmetinį Rupert festivalį), džiaugiamės galėdami pakviesti visus dalyvauti gimtadienio susibūrime ir kviečiame kartu pasukti laimės ratus savo galvose, akyse ir ausyse. 

Rugpjūčio 20 dieną nuo 16 val. keliausime nelinijiniu laiku, tad priklausomai nuo to, kada atkeliausite, pamatysite instaliaciją, performansą, paveikslą, parodą, o galbūt sutiksite seniai matytą kolegą ir užsikalbėję viską praleisite. Nieko tokio!

Vienos dienos ir vakaro programoje išvysite Ievos Rojūtės specialiai šiai progai sukurtą renginio scenografiją, Mako Ishizuka vardo suteikimo altorių, turėsite galimybę apsilankyti vienos dienos parodoje ketvirtojoje Rupert studijoje, kur paprastai gyvena ir kuria rezidentai: čia išvysite Monikos Radžiūnaitės tapybos kūrinius, Delphine Lejeune skulptūrą, Simonos Žemaitytės videoinstaliaciją ir Philipo Coyne piešinius. Galerijos salėje vyks skirtingi garso ir muzikiniai performansai, kuriuos pristato Andrius Arutiunian, Eye Gymnastics, Gediminas Žygus ir Holly Childs kartu su Antanu Lučiūnu bei Essi Kausalainen performansas, kurį pievoje po medžiu atliks operos dainininkai Renata Dubinskaitė ir Nerijus Masevičius. Šventės pradžioje ir pabaigoje gros Dodomundo – dienai prasidėjus ji kurs muzikinį pasakojimą lauke, o baigiantis vakarui kvies visus energingai pašokti. Miškelyje šalia Rupert centro, visą dieną ir naktį čiurlens Tomo Daukšos fontanai, o aplink pastatą sušokusios Vladas Suncovo konstruotos medinės krosnelės-raketos lauks būti uždegtos renginio kulminacijoje.

Programa:

16:00 Dodomundo garsinė istorija pradeda sukti Laimės ratą (lauke)
17:00 Andriaus Arutiunian garso performansas „Kayīb“ (galerijoje)
18:00 Essi Kausalainen performansas „Cosmos Garden“ su Renata Dubinskaite ir Nerijumi Masevičiumi (po medžiu)
20:00 Eye Gymnastics performansas „Auksinė valanda“ (galerijoje)
21:30 Gediminas Žygus ir Holly Childs performansas „Gnarled Roots of a Creation Theory“ (galerijoje)
22:30 Dodomundo DJ 

***

Renginio kuratorė: Monika Lipšic
Renginio koordinatorės: Rugilė Miliukaitė ir Medeina Usinavičiūtė
Scenografija: Ieva Rojūtė
Šviesų dailininkas: Eugenijus Sabaliauskas
Garso technikai: Ignas Juzokas, Antanas Dombrovskij
Techninė pagalba: Bernardas Maršalka, Manvydas Vilys
Dizainas: Jonė Miškinytė
Komunikacija: Gabrielė Marija Vasiliauskaitė
Vertėjas: Paulius Balčytis
Kalbos redaktoriai: Dangė Vitkienė, Dovydas Laurinaitis, Isabel Kuh

Renginį ir Rupert veiklas remia Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, „Nordic Culture Point“ ir „Tech Zity“.

Dėkojame

Mildai Batakytei, Annai Chostegian, Laurai Fernández Antolín už pagalbą su maišelių sukūrimu, Certo (Artūrui Čertovui) už muziką tarp performansų, Antiqbaldai.lt už baldus Eye Gymnastics performansui.

Rupert komandai: Julijai Reklaitei, Tautvydui Urbeliui

Ir visiems, dešimt metų kūrusiems Rupert: Aurimei Aleksandravičiūtei, Ignei Aleksandravičiūtei, Audriui Ambrasui, laurai fernández antolín, Rūtai Bilkštytei, Inesai Brašiškei, Lukui Brašiškiui, Godai Budvytytei, Liudvikui Bukliui, Romualdui Demidenko, Antanui Dombrovskij, Krist Gruijthuijsen, Petrui Išorai-Lozuraičiui ir Onai Lozuraitytei-Išorei, Lolitai Jablonskienei, Virginijai Januškevičiūtei, Vitalijai Jasaitei, Justei Jonutytei, Tadui Karpavičiui, Nerijui Kebliui, Miglei Kolinytei, Kęstučiui Kuizinui, Daivai Lialytei, Raimundui Malašauskui, Kotrynai Markevičiūtei, Adomui Narkevičiui, Deimantui Narkevičiui, Yates Norton, Deividui Rafanavičiui, Mantui Rimkui, Kristupui Saboliui, Augustui Serapinui, Anastasiai Sosunovai, Mårten Spångberg, Maya Tounta, Julijonui Urbonui, Kaziui Varneliui, Dariui Žakaičiui, Jonui Žakaičiui