Rupert ir Autarkia kviečia tęsti pokalbius su menininkais

Data: Birželio 14 d., 19:00

Vieta: Medūza (Šv. Jono g. 11, Vilnius)

Dalyviai: Pam ViradaGraeme ArnfieldNgoc NauMako Ishizuka (former resident)

Renginys vyks anglų kalba

_ _ _

Meno, rezidencijų ir edukacijos centras Rupert kartu su menininkų dienos centru „Autarkia“ kviečia tęsti pokalbius apie meną antrajame ciklo „Artikuliacijos“ renginyje. Šis sezoninių viešųjų renginių ciklas suteikia galimybę neformaliai pabendrauti su Rupert reziduojančiais menininkais ir susipažinti su jų kūryba.

Vasaros „Artikuliacijose“ vyks dabartinių ir buvusių Rupert menininkų rezidentų audiovizualinių pasakojimų apie jų praktikas pristatymai ir pokalbiai, po kurių apsups Matildos muzikos selekcija. Šį kartą „Artikuliacijas“ padeda organizuoti Lietuvos dailininkų sąjungos šiuolaikinio meno ir kultūros erdvė „Medūza“.

Renginyje dalyvaus filmų kūrėjas Graeme’as Arnfieldas (JK), vaizdo instaliacijų ir medijų menininkė Ngoc Nau (VN), instaliacijų menininkė Pam Virada (NL) ir Rupert alumnė menininkė Mako Ishizuka (SE / JP).

Graeme’as Arnfieldas, naudodamas tinklinius vaizdus ir tiriamąjį pasakojimą, kuria jutiminius filmus-esė apie technologijų, ekologijos ir istorijos organizavimą, jų pavidalus ir sukeliamus jausmus. Graeme’as pristatys savo vykdomus tyrimus apie darbininkų kovą kosmose ir nulinės gravitacijos sąlygomis dirbančių žmonių rezistencinę taktiką.

Ngoc Nau tyrinėja technologijų poveikį visuomenei, dvasingumui ir darbininkų klasei, sykiu provokuoja kritiškai analizuoti gausius ir skaudžius pažangos padarinius. Ji aptars kūrinį „Ritualinis objektas 1“ ir papasakos, kaip, tradicinėms vertybėms susikirtus su šiuolaikiniais poreikiais, išmaniųjų technologijų miestelio projektas pakeitė jos gimtąjį miestą šiaurės Vietname.

Pam Virada naviguoja tarp vaiduokliškų jėgų ir intymių istorijų namų erdvėse; vidinio sąmyšio šnabždesiai tampa objektais, tekstais ir alternatyvias realybes kuriančiu išplėstiniu kinu. Renginyje Pam nagrinės „vaiduokliškų ekskursijų“ svarbą, vertindama jas kaip liaudiškas priemones, susiejančias šiuolaikinį miestietiškumą su siaubinga miesto ir tautinės valstybės istorija.

Menininkė Mako Ishizuka, prisiimdama nepažįstamojo vaidmenį, kelia klausimus ir griauna suvokiamo fizinio ir psichologinio atstumo sampratą. Visa tai – pasitelkiant bendradarbiavimo formas ir įkūnijant žinias, įgytas vykdant ilgalaikį socialinį tyrimą su vietiniais gyventojais. Mako pristatys savo naujausią praktiką ir tyrimus Lietuvoje, apžvelgs kūrinį „Grafiniai judesiai“.

Renginyje Tautvydas Urbelis pristatys 2023 m. Alternatyvios edukacijos programą, po kiekvieno pranešimo vyks klausimų ir atsakymų sesija, kurią moderuos JL Murtaugh, o vakaro pabaigoje skambės Matildos muzika.

_ _ _

Reginių ciklas „Artikuliacijos“ yra bendra Rupert ir „Autarkia“ iniciatyva, kurią koordinuoja Viktorija Šiaulytė (Rupert), Rugilė Miliukaitė (Rupert) ir JL Murtaugh („Autarkia“).

Grafikos dizainerė – Jonė Miškinytė.

Rupert finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Rėmėjai: Vilniaus miesto savivaldybė, Nordic Culture Point, „Tech Zity“.

Ypatingai dėkojame Audriui Pociui ir Eglei Agnei Benkunskytei („Medūza“).