Rupert kviečia: Circus Engelbregt

Paskaita įvyks Vilniaus dailės akademijos (Titanikas, Maironio g. 3), 112 auditorijoje gruodžio 12 d. penktadienį 18:00.

Kartais atrodo, kad visuomenė įklimpusi savo vėžėse. Žmonės turi įprotį įstrigti savo pačių sukurtuose narvuose. Tai – natūralus procesas. Šio proceso lūžio taške kūrybiškumas gali atverti kelius ir sudaryti galimybę reikalingiems pokyčiams atsirasti.

Circus Engelbregt – tai studija, kurios tikslas – sutrikdyti viešus procesus taip bandant didinti socialinį tvarumą (angl. sustainability).  Jie bando padėti institucjoms, bendruomenėms ir vaizduotėms, pasimetusioms šiame sudėtingame kelyje. Jie kuria instaliacijas, organzijas, kompanijas, ataskaitas ir procedūras, įkvėptas egzistuojančių reiškinių, sudarančių viešą gyvenimą. Circus Engelbregt bando pakeisti žmonių suvokimą apie įprastybę ir tai, kas atrodo akivaizdu, o iš atsirandančios ramybės sukurti naujus socialinius judėjimus, atsirandančius iš nežinios.

Paskaitos metu Circus Engelbregt įkūrėjas ir direktorius Martijn Engelbregt kalbės apie sveikatos problematiką vakarų visuomenėje ir meno vaidmenį joje. Engelbregt taip pat pristatys unikalias dvejų metų trukmės meno studijas Sandberg institute Amsterdame – „gydymo magistrą”, kuriame eksplotuojamos sveikatos, ligos ir globos temos ir mokoma kaip žmonės patys gali susikurti vaistus.

Martijn Engelbregt (Nyderlandai) šiuo metu dėsto Sandberg institute Amsterdame. Engelbregt tyrimų biuras EGBG buvo įkurtas stebėti ir tyrinėti asmeninės informacijos taikymą visuomenėje, įkūrėjo vadinamą menu tyrimo formoje. Engelbregt monografija Dit is Nederland buvo išleista Valiz leidyklos 2006 m.