Rupert skaitymai #13 Giulia Damiani: Ritualiniai tuneliai

Rupert tęsia kasmėnesinius skaitymus! Gegužės 26 d., 18 val., Zoom platformoje vyks Rupert skaitymai „Ritualiniai tuneliai“ su Giulia Damiani!

Skaitymo sesijoje aptarsime panašumus tarp aštuntojo dešimtmečio ritualo ir feministinio performanso. Kartu apmastysime, kas nutinka ritualui kaip formai, kai jam priskiriami feministiniai tikslai. Naudodamiesi tekstais, archyvine medžiaga ir kitomis laikmenomis, mes gilinsimės į pralaidų kūnų ir vietų supratimą, ypač per feministinės grupės Le Nemesiache kūrybą ir jos kontekstą Neapolyje. Vulkaniniai dūmai, urvai ir akmenys pasakos apie pradžios taško paieškos projektą: tuneliai, leidžiantys senoms ir naujoms istorijoms keliauti per būsimą feministinį kosmosą.

Registracijos nuoroda: bit.ly/RupertReadingSessions 

Į šią skaitymo sesiją registruotis gali daugiausiai 25 žmonės. Zoom nuoroda bus atsiųsta užsiregistravusiems dalyviams el. paštu. 

Bio:

Giulia Damiani yra rašytoja, kuratorė ir dramaturgė dirbanti Londone ir Amsterdame. Ji yra „Jei aš negaliu šokti, aš nenoriu būti tavo revoliucijos dalis“ (2019–2020) leidinio „Ritual and Display“ numerio bendraautorė. Šiuo metu Giulia siekia įgyti daktaro laipsnį (2021 m., AHRC stipendija) Goldsmiths universiteto Meno katedroje Londone (2021 m., AHRC stipendija) bei dėsto kuratorystės studijų programos magistro programoje Goldsmiths universitete, taip pat skaito paskaitas ir konsultuoja Sandberg institute, Olandijos dailės institute ir SNDO Amsterdame.  Ji analizavo feministinės grupės „Le Nemesiache“ iš Neapolio archyvą ir rašė naujus pasirodymus, įkvėptus ritualinių grupės investicijų į natūralų, antgamtinį ir urbanistinį kraštovaizdį. Jos bendradarbiavimas su menininkais sujungia mitų kūrimo, magijos, kraštovaizdžio praktikas ir sužadinančią bei įkalinančią kalbą.

Rupert veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba