Rupert Skaitymai #3: Sophie Seita „Skaitymas su medžiaga“

Rupert kviečia į trečiąją skaitymų sesiją – „Reading with Material“ (liet. Skaitymas su medžiaga), kurią ves menininkė ir akademikė – Sophie Seita. Skaitymai vyks birželio 17 dieną, 18:30 Zoom platformoje.

Šios skaitymo sesijos metu eksperimentuosime su gyvojo skaitymo formomis, atidžiu klausymu ir performatyviais teksto, judesio ir objektų tyrimais erdvėje. Mes aptarsime ir praktiškai panagrinėsime, ką reiškia skaityti materialiai, traktuoti kalbą kaip „medžiagą“ arba kas pasikeičia skaitant su / per / šalia / ar medžiagoje (kitaip tariant, kai tekstas egzistuoja puslapyje ir už jo bei įvairiuose vertimuose). Taip pat aptarsime tekstūros pojūčio klausimus, susijusius su kalba ir jos atlikimu.

 Skaitymų medžiaga:

  • Anni Albers, ‘Tactile Sensibility’
  • Fred Moten and Stefano Harney’s chapter ‘HAPTICALITY, OR LOVE’ from the Undercommons
  • The introduction to Eve Sedgwick’s Touching Feeling.

Kai kurie praktiniai pratimai skaitymų metu remsis Pauline Oliveros’s Sonic Meditations.

Dalyviai kviečiami atsinešti trumpą savo kūrinio arba teorinių, istorinių ir literatūrinių tekstų, kuriuos jie norėtų atlikti performatyviai, ištraukas. Taip pat įsitikinkite, kad šalia turite medžiagos, su kuria galėtumėte eksperimentuoti arba ištirti: pvz. popierius, audinys, stygos, viela, molis, plastikas, druska, augalas.

Skaityme gali dalyvauti iki 15 žmonių. Visi užsiregistravę (registracijos nuoroda žemiau) elektroniniu paštu bus pakviesti dalyvauti nuotolinėje skaitymo sesijoje ir gaus sesijai reikalingą skaitymo medžiagą.

Sophie Seita yra menininkė ir akademikė, dirbanti su tekstu, garsu ir vertimu. Ji yra knygų: My Little Enlightenment (Pamenar, 2020, forthcoming) ir Provisional Avant-Gardes: Little Magazines from Dada to Digital (Stanford University Press, 2019) autorė, knygos Uljana Wolf’s Subsisters: Selected Poems (Belladonna, 2017) vertėja bei knygos The Blind Man (Ugly Duckling Presse, 2017) redaktorė. Visos šios knygos,  New York Times buvo nominuotos, kaip vienos geriausių 2017 metų meno knygų. Sophie daug dirba su įvairiais tarptautiniais projektais, kurie buvo rodomi  „La MaMa Galleria“, „Bold Tendencies“, „the Royal Academy“, „Arnolfini“, „Kunsthalle Darmstadt“, „JNU (New Delhi)“, „Raven Row“, „Parasol Unit“, „the Drawing School“, „Art Night London“ ir kitur. 2019 m. ji surengė asmeninę, vaizdo įrašų, tekstų ir performansų rekvizitų parodą „[SPACE] London“. Sophie šiuo metu yra Bostono universiteto docentė ir kartu rengia garso / teksto seminarus Harvarde. Šiuo metu ji dirba prie daugelio projektų: tarp jų yra lyrinių esių knygos „Decal of Decal“; akademinės knygos „Literary Live Art“ ir naujos instaliacijos „The Gracious Ones“ – filosofinis baletas moterims ant bėgimo mašinų.

Rupert veiklą remia Lietuvos kultūros taryba.