Rupert svečiuose: Basios Lewandowskos Cummings

Rugpjūčio 6 d., trečiadienį, 12 val. Rupert kviečia į rašytojos, redaktorės ir filmų kuratorės Basios Lewandowskos Cummings paskaitą, žyminčią šių metų Rupert edukacinės programos pabaigą.

Kokias strategijas naudoja menininkai, dirbantys su atvirais duomenimis kaip kūrinio medžiaga? Kokius etinius, politinius ir estetinius klausimus jie kelia? Paskaitoje bus trumpai apžvelgiamos atvirai prieinamų duomenų ir vaizdų panaudojimo galimybės ir pavyzdžiai iš tokių menininkų bei kolektyvų kaip Thomson & Craighead, Oliver Laric ir Forensic Oceanography kūrinių. Ar šie darbai skatina kūrėjus, žiūrovus, kritikus ir tyrėjus kurti naujus judančio vaizdo sąvokų žodynus? Kokias kritines perspektyvas siūlo menininkai nerimo dėl privatumo ir neutralaus interneto (“net neutrality”) pabaigos kontekste, bandydami įkurdindami savo darbus ir jų krūvį skaitmeninėse ekologijose?

Basia Lewandowska Cummings yra rašytoja, redaktorė ir filmų kuratorė, gyvenanti ir dirbanti Londone. Ji rašo apie kiną, šiuolaikinį meną, internetą ir ryšius tarp jų. Reguliariai “frieze” žurnale publikuojančios straipsnius autorės darbai yra pasirodę tokiuose leidiniuose kaip “The Wire”, “Film Quarterly”, “Sight & Sound” ir “The White Review”. Kartu su Hisham Awad, Basia Lewandowska Cummings yra bendraautorė 2013 m. pasirodžiusios knygos “Four Ways to Read the Cut”, ieškančios naujos taksonomijos terminų, susijusių su kinematografiniu ir post-kinematografiniu montažu. 2014 m. “Delfina” fonde Londone ji kuravo “Open Media Ecologies”, apžvelgdama su atvirais duomenimis dirbančių kūrėjų strategijas. Tarp kitų jos kuratorinių darbų yra renginių serija su “Mosireen” ir “Forensic Oceanography” bei filmų seansai ir diskusijos su “Cinema6”, “Bold Tendencies”, “Film Africa”, “Gasworks” ir Beiruto meno centru.

Renginys skirtas Rupert dalyviams ir rezidentams, bet jei norėtumėte dalyvauti, prašome registruotis info@rupert.lt.