Sapnų kūrybinės dirbtuvės. Julijonas Urbonas

Julijono Urbono vedamos miego kūrybinės dirbtuvės tirs oneirinės realybės kūrybines galimybes.

Sapnai jose bus suvokiami kaip unikalus laukas kūrybiniams bandymams, poetinio tyrimo metodas ir erdvė eksponavimui. Pristačius įvairias techno- ir psichologines sapnų valdymo technikas įvadinė dirbtuvių dalis įves į eksperimentą, bandantį hipotetizuoti alternatyvius priėjimus prie sapnų režisavimo, naudojimo ir interpretavimo.

Kūrybinės dirbtuvės vyks horizontaliai. Dalyvių atsinešti  čiužiniai, pagalvės, pižamos ir kiti miego reikmenys labai laukiami.

Julijonas Urbonas yra dizaineris, menininkas, rašytojas ir inžinierius. Šiuo metu jis Karališkajame meno koledže Londone sieka mokslų daktaro laipsnio (dizaino sąveikų programa). Nuo pat vaikystės dirbęs ties atrakcionų parkais – kaip architektas, dizaineris, vadybininkas – Julijonas Urbonas susižavėjo tuo, ką vadina “gravitacine estetika”. Nuo tada ši tema yra jo kūrybinio gyvenimo branduolys, tiek meninėje praktikoje, tiek moksliniuose straipsniuose. Paskutiniuoju metu jo tyrimas “subrendo” iki disertacijos. Jo darbai eksponuoti tarptautiniu mastu ir sulaukė daugybės apdovanojimų, tarp jų – prizo už ypatingus pasiekimus interaktyviajame mene, Prix Ars Electronica 2010, vieno iš prestižiškiausių medijų meno apdovanojimų. Vienas iš jo projektų įtrauktas į Karlsrūjės Meno ir medijų centro (ZKM) kolekciją. Laisvalaikiu Julijonas išradinėdamas, atlikdamas bandymus ir rašydamas tiria eksperimentinių technologijų estetiką ir skaito paskaitas šia tema. Jis gyvena ir dirba Londone ir Vilniuje.

Sapnų kūrybinės dirbtuvės yra skirtos Rupert edukacinės programos dalyviams, tačiau norintys dalyvauti gali iki sekmadienio popietės registruotis info@rupert.lt .

Nuotraukoje: Nielseno pneumatinės manžetėsGravitacinių sapnų dirbtuvių.  Julijonas Urbonas, 2012 m., fotografija Aistės Valiūtės and Daumanto Plechavičiaus