Satu ir Piia Oksanen

Satu ir Piia Oksanen (Suomija) dalyvauja Rupert rezidencijoje kaip kolektyvas. Vieną mėnesį truksiančios rezidencijos metu kuratorės savo laiką skirs Lietuvos meno lauko – kuratorių, mąstytojų ir menininkų, pažinimui. Pasinėrimas į nežinomybę, erdvė netikėtumams, neturėjimas lūkesčių, kuratorių manymu, nuves jų rezidenciją naujomis kryptimis. Šiuo metu savo kuratorinėje praktikoje Satu ir Piia domisi materialumu, kūnais erdvėje, renginiais paremtomis parodomis, momentiškumu muziejaus institucijų kontekste.

Satu Oksanen šiuo metu dirba kuratore Kiasma, Helsinkyje. Kaip kuratorė, ji domisi institucinėmis struktūromis kaip archyvais ir kaip parodų platformomis. Ją domina kolekcionavimo, kaip institucinės praktikos ateitis ir kaip momentiškumas ir procesiškumas tampa kolekcionavimo dalimi. Satu Oksanen yra įgijusi meno istorijos magistro laipsnį Helsinkio universitete.

Piia Oksanen dirba parodų kuratore Šiuolaikinio meno muziejuje Kiasma, Helsinkyje. Jos išsilavinimas – meno istorija. Taip pat ji įgavo kuratorystės magistro laipsnį Aalto universitete. Kuratorinėje praktikoje jai įdomu tyrinėti parodų formatus institucijose – nuo dailės muziejų iki baltųjų kubų plačiąja prasme. Jos nuomone, parodos yra laikinos situacijos, kūno patirtys, kurios gali prasiskverbti pro stabilias muziejaus struktūras.