Shama Khanna – Atvirkštinio kino eksperimentas

Rupert, drauge su kuratore Shama Khanna, kviečia į atvirą filmų “Cilaos” (rež. Camilo Restrepo, Prancūzija, 2016), “Öndivatbemutató” (angl. “Self Fashion Show”, rež. Tibor Hajas, Vengrija, 1976) ir “Bunker Drama” (2015) rež. Mike Crane peržiūrą bei diskusiją su kviestiniais menininkais, Skalvijos kino centre, A. Goštauto g. 2, gruodžio 10 d. nuo 18 val.
 
 
“Öndivatbemutató“ (angl. “Self Fashion Show“), 1976 m., 14 min. 30 sek. Režisieiurs Tibor Hajas (1946–1980, Vengrija). Filmuotas Balázs Béla studijai 1976 m., trumpametražis filmas fiksuoja skubančius praeivius, viename iš Budapešto skverų. Praeivių prašoma vieną minutę tiesiog gatvėje pozuoti jų pasirinkta poza, taip tampant savo pačių likimo modeliais. Užkadrinis filmo balsas – atsakas į Andy Warhol nebyliųjų filmų seriją “Screen Tests“, nufilmuotą dešimt metų anksčiau.
 
“Cilaos“, 2016 m., 12 min. Režisierius Camilo Restrepo (g. 1975, Kolumbija)
 
Norėdama įvykdyti mirštančiai motinai pažadėtą pažądą, jauna moteris leidžiasi į kelionę ieškoti savo tėvo, mergišiaus, kurio niekada nepažinojo. Savo kelionės metu ji sužino, kad tėvas miręs, bet mergina vis vien pasiryžta jį surasti. Nešamas ritualinio Reunion salos ritmo tekmės “Cilaos” tyrinėja gilius ir miglotus ryšius tarp gyvųjų ir mirusiųjų pasaulio.
“Bunker Drama”, 2015, 30 min. by Mike Crane (g. 1982, Majamyje)
Miške Vilniaus paribiuose, glūdi užkastos tarybinio audiovizualinio archyvo liekanos. Pogrindinis pastatų kompleksas buvo skirtas skleisti žinią apie Tarybų Sąjungos „atsparumą“ branduolinio karo metu. Dabar šia vieta naudojasi filmų ir televizijos aktorius, inscenizuodamas kariuomenės pulkų pratybas turistams. Pats vaidindamas sovietų generolą, aktorius priverčia lankytojus kęsti valandų valandas fizinio ir emocinio smurto, tokiu būdu pateikdamas penkiasdešimt metų trukusios sovietų okupacijos istorijos pamoką.
 
Shama Khanna – kuratorė, pedagogė ir rašytoja gyvenanti Londone ir kuruojanti tarpdisciplininį projektą “Flatness“. Su projektu susijusias peržiūras ir diskusijas Khanna pristatė “ Oberhausen“ kino festivalyje, galerijoje “Chisenhale” bei projektų erdvėje “The Showroom “, Londone, šiuolaikinio meno erdvėjė “ Palais de Tokyo”, Paryžiuje, “Microscope” galerijoje Niujorke, Rupert centre Vilniuje bei “Moderna” muziejuje Malme.
 
Dalyvaujant:
Eglė Budvytytė (Goda Budvytytė, Ieva Misevičiūtė ir Bart Groenendaal)
Mike Crane
Lina Lapelytė
Deimantas Narkevičius
Ulijona Odišarija
Camilo Restrepo
Maya Tounta
 
Renginį remia Lietuvos kultūros taryba
Seansas nemokamas.